“Caritas Latvija” jauno darba sezonu sāk ar brīvprātīgo tikšanos

28. septembrī notika “Caritas Latvija” organizētā jaunās darba sezonas brīvprātīgo tikšanās. Tajā piedalījās gandrīz 60 brīvprātīgie. “Caritas Latvija” biroja vadītāja – Egita Volinska un brīvprātīgo koordinatore Dina Puķīte iepazīstināja ar “Caritas Latvija” brīvprātīgo tālākizglītības programmas mērķiem jaunajam darba gadam, kā arī pastāstīja par pašreizējo brīvprātīgo iesaistīšanās un kalpošanas iespējām.
Priesteris Ingars Stepkāns, “Caritas Latvija” vadītājs, stāstīja par svētumu kā mūsu ceļu pie Dieva. Viņš dalījās ar atziņu, ka svētums nav mūsu dzīves pašmērķis, jo tādējādi mēs savas dzīves centrā noliektu sevi. Mūsu dzīves mērķis ir tuvošanās Dievam, līdz ar to svētums ir tikai līdzeklis, lai to sasniegtu. Savu stāstījumu viņš papildināja ar vienkāršiem un labi saprotamiem piemēriem no paša pieredzes.
Pēc kafijas pauzes, kuras laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties vienam ar otru personīgi, sekoja priestera Andreja Mediņa uzruna. Tajā viņš deva spilgtus un pārdomas raisošus piemērus no Saldus draudzes karitatīvās darbības pieredzes. Priesteris ieteica padomāt, vai darbojamies patiešām Kristus mīlestības vadīti, t.i., neko negaidot pretī par labo, ko sniedzam, vai arī tomēr mūsos ir un, cik lielā mērā, egoisma dzirksts, vai gaidām atlīdzību. Tāpat uzrunā izskanēja retoriski jautājumi: „Kāpēc mana dzīve, mana kalpošana neaizrauj citus?”; “Kāpēc neesam tie līdzekļi, kurus Dievs izmanto, lai atvestu pie sevis citus?”, uz kuriem katrs varējām sniegt sev atbildi, vai arī iesākt to meklēt. A. Mediņš atgādināja, ka mīlestība sākas ģimenē, savukārt, pēc ģimenes vistuvākie cilvēki ir tie, kuri ir draudzē, kā arī to, ka, saskaņā ar svētīgās Mātes Terēzes teikto, nabagi visvairāk nepieciešami ir mums pašiem. Uzrunas noslēgumā mūsu uzmanība tika vērsta uz pāvesta Franciska izteikto brīdinājumu “nepadarīt Baznīcu par sociālās aprūpes sniedzēju” jeb nezaudēt iekšējo kalpošanas motivāciju.
Tikšanās noslēdzās ar Svētās Mises upuri Sv. Jēkaba katedrālē Caritas Latvija brīvprātīgo un labdaru nodomā, ko svinēja priesteris Ingars Stepkāns.
Atvadoties sapratām, ka nepieciešama ciešāka sadarbība ar brīvprātīgajiem un biežāki savstarpējie kontakti.

Caritas Latvija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti