Mākslinieciska nakts ar grāmatu Katoļu ģimnāzijā

Naktī no 24. uz 25. oktobri Rīgas Katoļu ģimnāzijas sākumskolas skolēni pulcējās uz ceturto nakti ar grāmatu, kurā šoreiz kā iedvesmas avots kalpoja mākslas grāmatas. Skolēni jau pirms tik ļoti gaidītā pasākuma iepazina dažādus māksliniekus un grāmatas par mākslu, bet ceturtdienas vakarā atklāja kaut ko jaunu par dažādiem mākslas žanriem un paši varēja iejusties mākslinieku ādā.

No rīta tapa pirmais mākslas darbs – krāsainas un gardas sviestmaizes vakariņām. Vakara gaitā 1. klases skolēna mamma Evija Zujeva pastāstīja par mākslu un tās žanriem. Pēc tam skolēniem bija iespēja pašiem izveidot dzīvas dažādu labi zināmu mākslinieku gleznas. Sadalījušies mazākās grupās, bērni izvēlējās sev tērpus un izveidoja figurālas kompozīcijas, kuras pēc tam tika nofotografētas.

Mākslai ir dažādi žanri, taču ikdienā mums jāiemācās arī māksla klausīties, māksla saprast, jāapgūst mīlestības māksla un citas mākslas. Naktī ar grāmatu bērni mācījās sadarbības mākslu ļoti mākslinieciskā veidā. Grupās pa desmit bērni varēja gleznot ar plaukstām un mācīties sadarboties, lai mākslas darbs tiešām kļūtu par skaistu un baudāmu radošo izpausmi.

Pēc daudzām mākslinieciskām aktivitātēm, pēc ēnu teātra un nakts paslēpēm skolas kapelā sveču gaismā kopīgā lūgšanā bērni pateicās par aizvadīto dienu un lūdza Dieva klātbūtni turpmākajās gaitās. Bija aizkustinoši redzēt, kā bērni paši tuvojās altārim, lai kaut pāris mirkļus varētu pavadīt Jēzus tuvumā. Daži bija patiesi aizkustināti un saviļņoti.
Nakts skolā ir vienmēr jauks piedzīvojums, jo klases telpas pārtop par lielu guļamistabu, un vakara pasaciņu lasa nevis mamma, bet skolotāja. Turklāt ir prieks pavadīt nakti tik lielā pulkā!
Piektdien mākslas aktivitātes turpinājās Rīgas Biržas namā, kur varēja iepazīt muzeju, tā ekspozīciju, kā arī iemēģināt roku mākslas darbu reprodukciju veidošanā. Rezultāti ir dažādi, jo arī talanti katram no mums ir citi, bet galvenais ir mēģināt!
LRKB IC, Foto: Anita Sosnare

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti