Now Reading
Rīgas Biznesa skolā notiks konference par Baznīcas sociālo mācību

Rīgas Biznesa skolā notiks konference par Baznīcas sociālo mācību

Sagaidot Visu svēto dienu 1. novembrī, kustība “Pro Sanctitate” organizē vairākas svētuma tematikai veltītas konferences. Rīt, 30. oktobrī, pārdomājot sabiedrības svētuma tēmu, Rīgas Biznesa skolā notiks Baznīcas sociālajai mācībai veltīta konference, kurā piedalīsies arī Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

“Svētums tā ir piepildītas dzīves iespēja, jo tad cilvēks īsteno to potenciālu, ko viņā ir ielicis Radītājs,” skaidro Z. Stankevičs un turpina: “Svētums sabiedrībā nozīmē, ka cilvēks īsteno savu sūtību. Ja neīsteno, tad viņš ir neapmierināts un nelaimīgs. Arī biznesā ir iespējama piepildīta dzīve, bet noteicošais ir sevis došana, nevis ņemšana. Jo nauda ir tikai līdzeklis. Ja nauda cilvēkam kļūst par pašmērķi, tad tā ir atkarība, un cilvēks atkal ir neapmierināts un nelaimīgs.”

Z. Stankevičs konferencē stāstīs par Baznīcas sociālās mācības aktualitāti un to, kā tā tiek piemērota Latvijā. Konferencē uzstāsies arī Katānijas Universitātes (Itālija) Teoloģijas fakultātes dekāns monsiņjors Gaetano Zito, kas ir kustības “Pro Sanctitate” dibinātāja bīskapa Guljermo Džakvintas beatifikācijas procesa vēsturnieks. Viņš runās par G. Džakvintas skatījumu uz Baznīcas sociālo mācību. Savukārt Rīgas Biznesa skolas MBA programmas direktors Viljams Šaube salīdzinās skolas mācītās vērtības ar katoļu Baznīcas sociālās mācības dokumentos minētajām. Noslēgumā divas liecības par to, kā Baznīcas sociālo mācību izdodas īstenot darba ikdienā, sniegs “Pro Sanctitate” sociālais animators Andris Griķis un Betlēmes žēlsirdības mājas idejas autore Dana Anskaite.

Rīgas Biznesa skolas MBA programmas direktors Viljams Šaube atzīst, ka Rīgas Biznesa skola lepojas uzņemt konferenci par katoļu Baznīcas sociālo mācību. “Rīgas Biznesa skolas misija ir izglītot vadītājus un veidot līderus, kas rada ilgtspējīgu labklājību Baltijas reģionā. Īstenojot šo misiju, viens no mūsu mērķiem ir padarīt mūsu studentus jūtīgus pret vērtībām, ētiskiem principiem un globālām perspektīvām pārvaldībā. Šī konference studentiem, absolventiem un viesiem dos iespēju uzzināt par to, kas Baznīcas sociālajā mācībā teikts par biznesa un tirdzniecības tēmu.”

Konference notiks 30. oktobrī plkst.18 Rīgas Biznesa skolā (Skolas ielā 11) angļu valodā.

Pirmdien kustība “Pro Sanctitate” rīkoja konferenci “Priesterība un svētums Dieva kalpa Guljemo Džakvintas garīgumā”. Savukārt šodien, 29. oktobrī, plkst.18 M. Pils ielā 2 notiks konference par vispārējo aicinājumu uz svētumu, ko kustība rīko sadarbībā ar Rīgas Augstāko reliģijas zinātņu institūtu (RARZI). Konferences laikā mons. G. Zito, RARZI asociētā profesore Baiba Brūdere un Latvijas Starptautiskās skolas skolotāja Inese Griķe pārdomās ikdienas svētuma iespējas mūsdienu sabiedrībā. Savukārt naktī uz 1. novembri Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē notiks lūgšanu vakars, kura laikā no plkst. 18 līdz 1 naktī izskanēs lūgšanas par pasaules svētumu.

LRKB IC

Scroll To Top