Now Reading
Pasaules Jauniešu dienām Krakovā pāvests izvēlējies tēmu no Kalna svētībām

Pasaules Jauniešu dienām Krakovā pāvests izvēlējies tēmu no Kalna svētībām

Pāvests Francisks ir izvēlējies tematus tuvāko trīs gadu Pasaules Jauniešu dienām. Tie ir ņemti no Kalna svētībām. “Svētīgi garā nabadzīgie, jo viņiem pieder Debesu valstība” (Mt 5, 3) būs 2014. gada 29. Pasaules Jauniešu dienas temats. “Svētīgi sirdsšķīstie, jo viņi Dievu redzēs” (Mt 5, 8) – šis temats ir izvēlēts 2015. gada Pasaules Jauniešu dienai. Savukārt kulminācija būs 2016. gadā, kad uz 31. Pasaules Jauniešu dienu svinībām jaunieši no visas pasaules pulcēsies Krakovā. Šo jauniešu dienu temats būs šāds: “Svētīgi žēlsirdīgie, jo viņi iemantos žēlsirdību” (Mt 5, 7).
Jau šovasar Riodežaneiro pāvests no visas sirds mudināja jauniešus pārlasīt Kalna svētības, lai tās kļūtu par viņu ikdienas dzīves programmu. „Lasi Kalna svētības, jo tas tev nāks par labu”, sacīja Francisks, 25. jūlijā tiekoties ar jauniešiem. Minētie etapi būs garīga sagatavošanās lielajam saietam Krakovā.

Krakovas bīskaps kardināls Staņislavs Dzivišs jau ir paziņojis, ka Pasaules Jauniešu dienas Krakovā notiks no 25. jūlija līdz 1. augustam, un galvenā jauniešu tikšanās ar pāvestu notiks Krakovas Bloņas parkā. Jauniešu dienās jaunieši tiksies arī divos stadionos, Jordāna parkā un universitātes pilsētiņā. Krustaceļš ar pāvestu notiks Vislas upes krastā – pāvests tā laikā pa upi dosies ar laivu, bet jaunieši sekos, ejot pa krastmalu.
Iepriekš Polijā jauniešu dienas notika vienu reizi – 1991.gadā Čenstohovā. Toreiz tajās piedalījās 1,5 miljoni jauniešu.
Vatikāna Radio; LRKB IC

Scroll To Top