Priesterim Bernardam Kublinskim 60 gadi priesterībā

Sestdien, 16. novembrī, priesterības 60 gadu jubileju svin priesteris Bernards Kublinskis, Cēsu un Taurenes draudžu prāvests. Kā saka pats B. Kublinskis, šogad viņam draudzē trīskārši svētki, jo ne tikai pašam jubileja, bet dzimšanas diena esot arī baznīcai un turklāt draudzi šajā dienā apmeklē arī Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Priesteri jubilejā sveic ne tikai draudzes ticīgie, bet arī daudzi priesteri un semināristi.
Priesteris B. Kublinskis ir dzimis 1931. gada 4. aprīlī Kurmenes pagastā, kas atrodas netālu no Bauskas. Jau no mazotnes viņš iemīlēja baznīcu un, pateicoties ticības mācības skolotājam priesterim Ludvigam Birkavam, jau sākumskolas klasēs sāka domāt par to, ka nākotnē varētu kļūt par priesteri.

Vidusskolas gados B. Kublinskis pavadīja Rīgā, mācoties Franču licejā un 1949. gadā iestājās seminārā. Tas nebija viegls laiks, un semināristiem bija cītīgi jāmācās, lai pēc iespējas ātrāk pabeigtu studijas un kļūtu par priesteriem. 1953. gadā steidzami bija nepieciešams jauns priesteris, kas varētu sākt kalpošanu Bauskā. Bīskaps Pēteris Strods toreiz nolēma iesvētīt par priesteri semināristu B. Kublinski. Tas notika 1953. gada 15. novembrī.
Savos 60 priesterības gados priesteris B. Kublinskis kalpojis Bauskā, Jelgavā, Talsos, Rīgā, bet pēdējos 42 gadus Cēsīs. Viņš smej, ka kalpojis Zemgales un Vidzemes draudzēs, bet tik ilgi, cik viņš Cēsīs, laikam neviens priesteris vienā draudzē neesot kalpojis.
Neskatoties uz garo mūžu, B. Kublinskis joprojām ir dzīvesprieka pilns, ar prieku stāsta par savu dzīvi ar Dievu un par saviem priesterības gadiem teic, ka tie aizgājuši ikdienas darbā, strādājot tur, kur Dievs viņu sūtījis. Viņa dzīves moto ir: Dzīve ar Dievu vienmēr. Bez grūtībām ikdienā neiztikt, bet to Dievs teica arī Ādamam, ka maize būs jāpelna ar sviedriem. Tā tas notiek, un arī ērkšķu netrūkst, bet kopā ar Dievu visu var uzveikt.
Par priesteri labus vārdus saka arī viņa draudzes jaunieši. Piemēram, Elīna Rimša, kura nāk no Cēsu puses, atceras, ka prāvests vienmēr izstarojis tēvišķu mīlestību. “Bērnībā likās, ka viņš ir vienīgais priesteris uz visas zemeslodes. Vidusskolas gados, kad mācījos un dzīvoju Cēsīs, iesaistījos nedaudz vairāk draudzes dzīvē, jauniešu aktivitātēs. Prāvests vienmēr bija atvērts mūsu idejām, labprāt iesaistījās un mūs atbalstīja, kā vien varēja. Kā tētis rūpējās, lai mēs justos labi un galvenais, satiktu Jēzu personīgi,” stāsta Elīna.
Sveicam priesteri Bernardu Kublinski skaistajā jubilejā!
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti