Now Reading
Svētā Huberta svētki Madonā

Svētā Huberta svētki Madonā

Svētdien, 3. novembrī, Madonas Romas katoļu draudze aizsāka jaunu tradīciju, svinot svētā Huberta svētkus. Par godu svētajam Hubertam daudzviet Eiropā 3. novembrī, tas ir, medību sezonas vidū, tiek svinētas īpašas Svētās Mises, kuru laikā tiek spēlētas medību taures un baznīcas rotātas ar meža veltēm. Svētais Huberts ir mednieku, medību suņu, mežstrādnieku, matemātiķu, optiķu un metālapstrādes meistaru aizbildnis, kurš varējis ārstēt pat trakumsērgu.
3. novembrī uz Svēto Misi Madonas katoļu dievnamā bija aicināts ikviens mednieks. Dievkalpojumā īpaši lūdzās par medniekiem un saudzīgu attieksmi pret dabu. Dievkalpojuma ievadā Arturs Kloppe izpildīja skaņdarbu “Mednieku koris”, bet vienu no lasījumiem Svētās Mises laikā lasīja Madonas mežzinis Vilnis Trops. Pēc Svētās Mises sekoja mednieku un draudzes tikšanās, kuras laikā bija iespēja degustēt dažādus medījumus.
Kā pastāstīja draudzes prāvests Rihards Rasnacis, šoreiz īpaši daudz mednieku neesot bijis, bet tas ir pirmais tāda veida pasākums, tāpēc viņš cer, ka ar laiku šis pasākums kļūs par tradīciju. Pēc viņa sacītā, sadraudzības laikā pēc Svētās Mises bija iespēja ne tikai nogaršot brieža, aļņa, bebra, meža cūkas un citu meža dzīvnieku cepešus, konservus, desiņas un kotletes, bet arī uzzināt, kur šīs veltes var iegādāties un kā pašiem mājās sagatavot.
Svētais Huberts dzīvojis 7. gs. beigās, 8. gs. sākumā tagadējā Francijas teritorijā. Dzimis karaliskajā Merovingu dzimtā. Kā daudzi sava laika augstmaņi, arī Huberts aizrāvies ar medīšanu. Pēc sievas nāves dzemdību laikā Huberts pametis galmu un patvēries Ardennas mežos, kur pilnībā nodevies medībām. Lielās Piektdienas rītā, kad visi ticīgie devās uz baznīcu, Huberts devās medīt, kur uzgājis lielisku briedi un sācis tam dzīties pakaļ, taču dzīvnieks pagriezies pret Hubertu, kurš starp brieža ragiem ieraudzījis krustu, un kāda balss medniekam teikusi: “Hubert, ja tu nepievērsīsies Dievam un nedzīvosi svētu dzīvi, tu ātri nokļūsi ellē.” Huberts nokāpis no zirga un kritis ceļos brīnuma priekšā. Pēc redzētā Huberts atteicies no visiem saviem tituliem un mantojuma par labu savam jaunākajam brālim Odo, kurš kļuva par Huberta dēla aizbildni. Huberts savu personīgo mantu izdalīja nabadzīgajiem un mācījās, lai kļūtu par garīdznieku. Vēlāk viņš kļuva par bīskapu, iemantojot ļaužu mīlestību un pateicību.
Madonas draudzes avīze; LRKB IC
Scroll To Top