Now Reading
Grašu bērnu ciematā top vēl viena mājiņa bērniem

Grašu bērnu ciematā top vēl viena mājiņa bērniem

Aizvadītajā mēnesī Grašu bērnu ciematā tika ielikti pamati ceturtajai mājai, kura pēc tam kļūs par mājvietu astoņiem bez vecāku gādības palikušiem bērniem, pastāstīja Grašu bērnu ciemata vadītājas vietnieks Māris Apfelbergs. Divstāvu mājā, kurai nosaukums būs “Sudraba vītoli”, būs četras guļamistabas bērniem, viena istaba audzinātājam, atpūtas telpa, ēdamzāle un virtuve. Tāpat paredzēta vieta garāžai.
Pēc viņa sacītā, patlan trijās mājiņās kopā dzīvo 24 bērni un viņu audzinātājas, bet joprojām pašvaldības vaicā, vai nav vietas vēl citiem bērniem. Ņemot vērā, ka Graši ir ģimenes tipa bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpes iestāde, tad pieprasījums tiešām ir liels, jo patlab prioritāri bērniem tiek meklētas ģimenes tipa iestādes vai audžuģimenes. Līdz ar to jaunās mājas celtniecība bija nepieciešama un, pateicoties ziedotāju atbalstam, iespējama.
Ziemas sezonā celtniecības darbi tiks pārtraukti. Tie atsāksies pavasarī, un iestādes vadība cer, ka līdz nākamā gada beigām darbi tiks pabeigti. Tas gan lielā mērā esot atkarīgs no līdzekļiem, jo, pēc M. Apfelberga sacītā, pagaidām ir saziedota puse no nepieciešamajiem līdzekļiem, tāpēc ļoti vajadzīgs ir ziedotāju atbalsts, lai mājas celtniecību varētu turpināt un pabeigt. Jautāts par Grašu bērnu ciemata turpmāku paplašināšanos, viņš teic, ka nereti jāatduras pret līdzekļu trūkumu, jo vieta vēl ir un, ja būtu nepieciešams, varētu uzcelt vēl vismaz vienu māju.Stāstot par Grašu ikdienu, M. Apfelbergs norāda, ka tā īpaši neatšķiras no citu bērnu ikdienas, jo Grašu ciemata iemītnieki katru dienu dodas uz skolu, pēc tam pilda mājasdarbus, kopā lūdzas, ietur maltītes, bet brīvdienās atpūšas, dodas izbraukumos.
Protams, ka atšķirība ir tā, ka šiem bērniem trūkst vecāku, tāpēc M. Apfelbergs aicina ģimenes un labas gribas cilvēkus nedēļas nogalēs un svētku dienās, sazinoties ar ciemata vadību, apciemot bērnus un pavadīt ar viņiem laiku. Ja kādas ģimenes un bērna starpā izveidojas draudzība, pastāv iespēja kļūt par viesģimeni, uzņemot bērnu savās mājās, piemēram, vasaras brīvlaikā. Līdz šim Grašu bērnu ciematam tāda sadarbība izveidojusies ar vairākām ģimenēm Francijā un tikai dažām latviešu ģimenēm.
Ziedot Grašu bērnu ciemata mājas “Sudraba vītoli” celtniecībai var nodibinājumam “Fonds Grašu bērnu ciemats”, reģ.nr.: 40003270213, adrese : Grašu pils, Cesvaines pagasts, Cesvaines novads LV-4871 ar norādi “mājas celtniecībai” ziedojumu kontā: LV37NDEA0000080021588 (bankas kods: NDEALV2X).
Lai uzzinātu par iespēju apciemot bērnus, zvanīt pa tālruni 25600171 Mārim Apfelbergam.
LRKB IC
Scroll To Top