Piedalies konkursā “Mana Betlēmīte”

Šogad Adventa laikā ikviens aicināts piedalīties konkursā “Mana Betlēmīte”. Konkursa idejas autors galdnieks Ints Ābele skaidro, ka Adventa laikā cilvēks īpašā veidā sagatavo savu sirdi Kristus piedzimšanai. Līdzās lūgšanām un labiem darbiem gatavošanās svētkiem var notikt, savā lūgšanu stūrītī izveidojot Betlēmīti, kas atgādina par Jēzus Bērna atnākšanu pie cilvēkiem.

Ja iepriekšējos gados Betlēmīti nav izdevies izveidot, tad varbūt šogad ir īstais laiks to izdarīt! Jēzus piedzimšanas ainas jeb Betlēmītes veidošanas tradīcijas aizsākums meklējams viduslaikos, kad 1223. gadā svētais Asīzes Francisks Grečo pilsētiņā Itālijā izveidoja pirmo “dzīvo” Betlēmīti ar zvēriņiem. Pirmo līdz mūsdienām zināmo Betlēmīti ar skulptūru grupu 13. gadsimta otrajā pusē izveidoja kāds Boloņas tēlnieks. Pēc tam tradīcija izplatījās ne tikai Itālijā, bet arī citur.

Šodien ikvienam ir iespēja arī savās mājās, lūgšanu stūrīšos veidot Betlēmīti, izmantojot jau gatavus Betlēmes modelīšus vai atsevišķas skulptūras, kā arī būt radošam un visu izgatavot un iekārtot pašam.
Ikviens, kurš šogad jau izveidojis vai plāno veidot Betlēmīti, ir aicināts dalīties idejās un fotogrāfijās Betlēmīšu konkursā mājaslapā http://www.draugiem.lv/mana-betlmite/firstpage/index . Šim nolūkam nepieciešams nosūtīt fotogrāfiju (vēlams ne vairāk par četrām fotogrāfijām) ar paša radīto Betlēmīti uz e-pasta adresi mana_betlemite@inbox.lv. Mājaslapā būs iespējams pievienot komentārus par savu Betlēmīti un norādīt, kura Betlēmīte šķiet visskaistākā. Betlēmīšu konkursā varēs saņemt pārsteiguma balvas. Konkurss norisināsies līdz 6. janvārim, kad Baznīca svin Triju ķēniņu dienu.

Konkursa rezultāti tiks publicēti arī mājaslapā: katolis.lv.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti