Now Reading
Ziemassvētku noskaņa Iļģuciema ieslodzītajām

Ziemassvētku noskaņa Iļģuciema ieslodzītajām

Lai Ziemassvētku laikā arī cietumā iemājotu prieks un gaišums, lai ienāktu svētku sajūta un mazinātos spriedze, Iļģuciema sieviešu cietuma iemītniecēm ir sagatavoti vairāki pārsteigumi. Kā informēja katoļu Baznīcas brīvprātīgā kalpotāja Iļģuciema sieviešu cietumā Daina Strelēvica, arī šoreiz svētku laikā paredzēta gan fotosesija, gan svētku svinēšana un jau sākti labdarības darbi, iepriecinot trūkumā un grūtībās nonākušos.

Psiholoģiski apgrūtinātām notiesātajām 22. decembrī notiks fotosesija, ko jau ceturto gadu rīkos SIA “Retro Foto”. Fotosesijas laikā sievietes pārvēršas līdz nepazīšanai, jo tiek ietērptas Renesanses laika kostīmos un cepurēs. Fotografēšanās vienmēr ir kā psiholoģiskas terapijas nodarbība, kas izvēršas priecīgā notikumā visas dienas garumā. Vēl jo vairāk iepriecina piecas saņemtās fotogrāfijas, kuras cietumnieces var sūtīt piederīgajiem. Skaistais atspulgs fotogrāfijās ceļ notiesāto pašvērtējumu un dod cerību redzēt sevi skaistu, iekšēji un ārēji sakoptu arī pēc atbrīvošanās.

Savukārt 25. decembrī notiks Ziemassvētku pasākums ar dievkalpojumu cietuma klubā. Pasākuma laikā Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs apmeklēs cietuma Mātes un bērnu nodaļu un vadīs Ziemassvētku dievkalpojumu. Visam dievkalpojuma apmeklētājām būs sarūpētas nelielas saldumu dāvaniņas. Dāvaniņas saņems arī Nepilngadīgās nodaļas meitenes, kā arī Mātes un bērnu nodaļas mazie bērni.

D.Strelēvica tāpat pastāstīja, ka notiesātās jau sākušas un turpina adīt zeķes no dzijas, kas iepirkta no SIA “Limbažu tīne”. Zeķes viņas dāvinās Ziemassvētku dievkalpojuma garīgajiem vadītājiem, brīvprātīgajiem kalpotājiem, citiem viesiem, kā arī tiem, kuriem īpaši nepieciešama palīdzība ziemas apstākļos. Brīvprātīgi šajā aktivitātē vairākas ieslodzītās iesaistījušās kopš septembra. Ap 40 pāru zeķu jau nodots mātes Terēzes no Kalkutas žēlsirdības misionārēm dalīšanai trūcīgajām ģimenēm un Rīgas bezpajumtniekiem. Adīšanas darbi turpināsies vēl pāris mēnešus. Šīs akcijas galvenais mērķis ir panākt, lai neviena no šajā projektā iesaistītajām sabiedrības grupām nav tikai ņēmēji, bet ir devēji un arī ieguvēji, sajūtot sevi kā līdzvērtīgus, vienam par otru atbildīgus sabiedrības locekļus.

Projektu Iļģuciema sieviešu cietumā finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

LRKB IC

Scroll To Top