Now Reading
2013. gadā audzis “Caritas Latvija” atbalstītāju un ziedotāju skaits

2013. gadā audzis “Caritas Latvija” atbalstītāju un ziedotāju skaits

Nodibinājuma „Caritas Latvija” iniciatīvām un palīdzības sniegšanai 2013. gadā ziedoti 4605,72 Ls, un ziedotāju skaits ir audzis.

Organizācija pateicas par atbalstu un informē, ka par saziedoto naudu ir izdevies noorganizēt ekskursiju uz Rīgas Zooloģisko dārzu starpkonfesionālā kristīgā pansionāta “Saulriets” senioriem, salabot Evas zobus, sniegt personīgu materiālu atbalstu cilvēkiem krīzes situācijās, bet Mazsalacas draudzes Caritas grupai izdevās atvērt zupas virtuvi. Aizvadītajā gadā ar “Caritas Latvija” starpniecību Latvijas iedzīvotāji ziedoja Ls 225 Filipīnu katastrofā cietušajiem, bet 15 lati saņemti pārtikas lādēm.

Vairākas labas iniciatīvas notika tieši Ziemassvētku laikā. Pirms Ziemassvētkiem notika Ziemassvētku Labdarības tirdziņš, kurā ziedotos 143 latus “Caritas Latvija” novirzīja Rīgas nabadzīgo bērnu atbalstam svētku laikā, dāvanām ieslodzītajiem Daugavpilī, kā arī medikamentu iegādei smagi slimam bērnam Valmierā. Sadarbībā ar Romas katoļu Baznīcas Cietuma kapelānu dienestu Adventa laikā tika saziedotas preces ieslodzītajiem. Pateicoties Armandam un Andai, kā arī viņu draugu sirds devībai pirms Ziemassvētku laika pārtikas paciņas tika nogādātas trūcīgajiem Krāslavā, Mazsalacā, Daugavpilī, Gulbenē, Jēkabpilī, Smiltenē, Rīgā un Betlēmes Žēlsirdības mājai.

“Caritas Latvija” sniedz un koordinē palīdzības sniegšanu arī tiem, kam nepieciešams apģērbs. Pateicoties starptautiskā labdarības fonda “Triumph des Herzens” piegādātajām palīdzības kravām no Vācijas un Šveices, kurās bija ziedoti apģērbi, apavi, sadzīves preces, kā arī mēbeles un medicīnas inventārs, „Caritas Latvija” 2013. gada pavasarī un rudenī koordinēja humānās palīdzības nogādāšanu Rīgā, Liepājā, Kuldīgā, Olainē, Ērberģē, Mazsalacā, Cēsīs, Gulbenē, Jēkabpilī, Pļaviņās, Rikavā, Vecumniekos, Ķekavā, Mazzalvē, Krustpilī, Smiltenē, Grundzālē, Medumos, Kārsavā un Istrā, kā arī Betlēmes Žēlsirdības mājai Rīgā un Olainē, Rīgas Katoļu ģimnāzijai un bērnudārzam, Olaines un Iļģuciema ieslodzījuma vietām, Subates Miera namam, pansionātiem, patversmēm, Raudas internātpamatskolai, nodibinājumam “A. Rancāna fonds” Tukumā, Viļānu invalīdu biedrībai u.c.

Turklāt turpmāk ar “Caritas Latvija” atbalstu brīvprātīgajiem būs iespēja doties brīvprātīgajā darbā uz citām Eiropas valstīm, jo 2013. gada Eiropas Savienības programmas “Jaunatne darbībā” apakšprogrammā “Eiropas brīvprātīgais darbs” “Caritas Latvija” ir akreditēta kā nosūtītājorganizācija.

“Caritas Latvija” izsaka pateicību ne tikai tiem, kuri finansiāli atbalstījuši organizācijas darbu, bet arī visiem tiem, kuri ar savu darbu un brīvā laika ieguldījumu kalpojuši līdzcilvēkiem, kā arī snieguši dažāda veida palīdzību organizācijai, piemēram, palīdzot juridiskajos jautājumos, tulkojot, veidojot afišas, izplatot informāciju, nodrošinot transportu u.c. Īpaša pateicība arī tiem cilvēkiem, kuri regulāri ziedo nelielas naudas summas, iespējams, atlicinot no pašu ne visai lielās rocības.

Uzsākot jauno gadu, “Caritas Latvija” aicina vēl aktīvāk iesaistīties brīvprātīgo kalpošanā, īpaši katoļu draudzēs, kā arī ziedot organizācijas mērķiem. “Caritas Latvija” visus tos, kuri ziedo, lūdz norādīt ziedojuma mērķi. Tas var būt gan ziedojums konkrētai draudzes Caritas grupai, gan atbalsts „Caritas Latvija” biroja darbības nodrošināšanai, kādam konkrētam cilvēkam vai vienkārši labdarībai.

Informācija par ziedojumu mērķiem arī turpmāk būs atrodama “Caritas Latvija” mājas lapā www.caritaslatvija.lv.

Nodibinājumam “Caritas Latvija” ir sabiedriskā labuma statuss, kas ļauj juridiskajām personām saņemt 85 % ienākuma nodokļu atlaidi no ziedotās summas.

Vajadzību ir daudz, kuras iespējams risināt kopīgiem spēkiem, bet, lai palīdzētu, ir nepieciešami gan finanšu, gan cilvēkresursi, raksta “Caritas Latvija” savā mājas lapā.

LRKB IC

Scroll To Top