Liepājas svētceļnieku koncerts Rīgā “Dzīve ir svētceļojums”

Sestdien, 11. janvārī, Rīgā, Mazajā Pils ielā 2 ar koncertu-priekšnesumu „Dzīve ir svētceļojums” viesosies Liepājas diecēzes svētceļnieki. Koncerts notiks Sv. Akvīnas Toma zālē pl. 18.

450 km garais svētceļojums no Liepājas uz Aglonu notiek kopš 1991. gada, bet koncerts, kurā svētceļnieki pastāsta par savu pieredzi, rāda fotogrāfijas un izdzied svētceļojuma dziesmas, pirmo reizi notika 2010. gada 10. janvārī Liepājas muzejā.

Kā pastāstīja viens no pasākuma organizētājiem un svētceļnieks, kurš Liepājas grupai pievienojas no Jelgavas, Edgars Svētiņš, šādu koncertu tradīcija sākās, jo svētceļnieki vēlējās iepazīstināt cilvēkus ar svētceļojumu. Pasākumā viņi pastāsta un parāda fotogrāfijās, kas tā laikā notiek, kāpēc tas notiek un ko ikviens tajā gūst. Mērķis ir arī mudināt citus nebaidīties pieņemt lēmumu doties kājām uz Aglonu. Turklāt ceļojuma laikā grupā izveidojas cilvēciskas attiecības, ģimeniskums, tāpēc svētceļniekiem koncerts ir iespēja atkal kopā tikties un dalīties piedzīvotajā.
Sākotnēji koncertus svētceļnieki rīkoja vietās, caur kurām vijās viņu ceļš – Liepājā, Grobiņā, Gaviezē. Tomēr svētceļojums nav tikai ceļš telpā, tas ir arī garīgs pārdzīvojums, kurā, tāpat kā ceļā uz Aglonu, ir dažādi līkloči. Tāpēc pērn Liepājas svētceļnieki ar koncertu “izmeta loku” caur Alsungu.
Ņemot vērā to, ka galvaspilsētā dzīvo, mācās un strādā daudzi cilvēki no Liepājas un Liepājas diecēzes, tad šogad tika nolemts pasākumu rīkot Rīgā. Turklāt pēc E. Svētiņa domām, ir jāstiprina starpdraudžu un starpdiecēžu saites, jo visi piederam vienai Baznīcai. Liepājas diecēzes svētceļnieki Rīgā vēlas satikt vietējo draudžu svētceļniekus, kā arī visus tos, kuri nekad svētceļojumā nav gājuši, jo ikviena dzīve ir svētceļojums.
Stāstot par koncertu, E. Svētiņš atgādina, ka Liepāja ir mūziķu un mākslinieku pilsēta. To var piedzīvot arī svētceļojuma laikā, jo tajā piedalās talantīgi mūziķi, kuri priecēs pasākuma apmeklētājus Rīgā. Programmā paredzēta Liepājas svētceļojuma vadītāja priestera Mariuša Kempas uzruna, kurai sekos ceļā uz Aglonu dziedātās dziesmas un fotogrāfiju prezentācija. Ieeja koncertā būs bez maksas. Pēc koncerta plānota patērzēšana pie tējas, tāpēc pasākuma apmeklētāji līdzi var paņemt nelielu groziņu.
Lai gūtu ieskatu Liepājas svētceļnieku gaitās, ieskatieties:

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti