Now Reading
Volejbola turnīrs kristiešu vienotības nedēļā

Volejbola turnīrs kristiešu vienotības nedēļā

Šonedēļ visā pasaulē atzīmē lūgšanu nedēļu par kristiešu vienotību. Latvijā šīs nedēļas ietvaros vairākās draudzēs ir ieplānoti dažādi pasākumi. Daži no tiem jau aizvadīti, citi vēl tikai būs.

Tā sestdien, 18. janvārī, Igates Sv. Jāņa Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīcā notika ekumenisks dievkalpojums, kurā tikās katoļu, luterāņu un baptistu draudžu pārstāvji un ticīgie. Dievkalpojumā piedalījās priesteris Modris Lācis, kurš apkalpo Igates draudzi, kā arī Rīgas Garīgā semināra rektors priesteris Pauls Kļaviņš un semināra audzēkņi. Ekumeniskais dievkalpojums notika, ne tikai atzīmējot lūgšanu nedēļu par kristiešu vienotību, bet arī dievnama gada jubileju. Pēc dievkalpojuma Igates pilī notika pusdienas, kuru laikā tika prezentēts Igates baznīcas logo.
Madonā kristiešu vienotība tika veicināta volejbola turnīrā. Spēles notika svētdien, 19. janvārī. Kā informēja Madonas katoļu draudzes prāvests Rihards Rasnacis, turnīrā bija aicināti visu draudžu pārstāvji, bet piedalījās – divas komandas no katoļu draudzes un viena – no baptistu draudzes. Starp spēlētājiem bija arī prāvests R. Rasnacis. 1. vietu turnīrā sīvā cīņā ieguva baptistu draudzes komanda. Pēc spēlēm līdzjutēji un spēlētāji tika cienāti ar tēju, kafiju un kliņģeri. Ideja par šādu ekumenisko turnīru dzima pagājušā gada lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību, informēja R. Rasnacis.

Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību ietvaros arī turpmākajās dienās notiks vairākas aktivitātes un tikšanās. Tā piektdien, 25. janvārī, Vienotības mājā, Rīgā, Upīša pasāžā 16-119, notiks “Kalnā” Slavēšanas un deju vakars, kuru vadīs grupa “The One”.

LRKB IC; Foto: pr. Rihards Rasnacis, Juris Skutelis

Scroll To Top