Now Reading
Aicina uz tikšanos ar Tezē brāļiem Mateju un Filipu Rīgas Jēkaba katedrālē

Aicina uz tikšanos ar Tezē brāļiem Mateju un Filipu Rīgas Jēkaba katedrālē

Lai gatavotos septembrī gaidāmajām Tezē Baltijas reģionālajām dienām Rīgā, no 19. līdz 26. februārim Latvijā ieradīsies viesi no Tezē kopienas – brālis Matejs un brālis Filips. Šo dienu laikā vairākās Latvijas draudzēs notiks īpaši Tezē lūgšanu vakari. Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē šāds lūgšanu vakars notiks sestdien, 22. februārī, plkst. 18 un uz to aicināti visi interesenti.

Šo vakaru laikā būs iespēja lūgties Tezē kopienas garā, kā arī vairāk uzzināt par septembrī Rīgā gaidāmo tikšanos, pieteikties kalpošanai pasākuma sagatavošanā, dalīties pārdomās ar citiem Latvijas kristiešiem un Tezē kopienas brāļiem. Kā pastāstīja Maija Dzērve no Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes, kas darbojas Tezē Baltijas reģionālo dienu darba grupā, Sv. Jēkaba katedrālē Tezē lūgšanu vakarā kopā ar brāļiem Mateju un Filipu piedalīsies arī Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Pēc lūgšanu vakara paredzēta agape un sadraudzība Māras zālē, Klostera ielā 4.

Ceturtdien, 20. februārī, plkst. 18.30 Tezē lūgšana notiks Rīgas Āgenskalna Baptistu baznīcā, piektdien, 21. februārī, plkst. 18 Rīgas Doma Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, pirmdien, 24. februārī, plkst. 19 Liepājas Evaņģēliski luteriskajā Krusta baznīcā, bet otrdien, 25. februārī, plkst. 18.30 Rīgas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pēc M. Dzērves stāstītā, brāļi no Tezē kopienas atbrauks uz Latviju, lai kopā ar jauniešiem lūgtos, kā arī iepazītos ar situāciju un sagatavošanās darbiem pirms gaidāmā pasākuma septembrī.

Runājot par katoļu draudžu gatavošanos, M. Dzērve stāsta, ka patlaban ir izveidota Tezē Baltijas reģionālo dienu darba grupa, katrā katoļu draudzē ir atbildīgais, kurš apzina jauniešus, kas pasākumā piedalīsies, kā arī ģimenes, kuras varētu uzņemt tos jauniešus, kas ieradīsies Rīgā. Kopumā plānots, ka martā sāksies aktīvāki sagatavošanās darbi, kad jau konkrēti tiks apzinātas un uzrunātas ģimenes, notiks tikšanās ar attiecīgajām institūcijām, lai plānotu viesu izmitināšanas, pārvietošanās iespējas utml. M. Dzērve arī uzsver, ka ikviena ģimene, kura vēlas uzņemt savā mājā kādu no viesiem, var pietiekties savā draudzē vai arī rakstīt uz e-pastu: maija.dzerve@gmail.com.

Gatavojoties septembrī gaidāmajām Tezē reģionālajām dienām, katra mēneša pēdējā piektdienā ikviens interesents ir aicināts piedalīties Tezē lūgšanu vakaros, kas notiek kādā no Rīgas draudzēm. Šomēnes atsevišķs Tezē vakars piektdien, 28. februārī, nenotiks, ņemot vērā intensīvās lūgšanu dienas, kas notiks kopā ar Tezē brāļiem no 20. līdz 25. februārim.

Tezē Baltijas reģionālā tikšanās iekļauta “Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” programmā.

LRKB IC

Scroll To Top