Alfa kursi pirmo reizi Viļakas, Šķilbēnu un Baltinavas katoļu draudzē

“Un Viņš man sacīja: “Ir noticis. Es esmu Alfa un Omega, Sākums un Gals. Es došu izslāpušajam bez maksas no dzīvības ūdens avota.”” (Atklāsmes 21:6)

Šai Latvijas pusē Alfa kursi sākās ar nodarbībām Viļakas katoļu draudzē. Viļakas Romas katoļu draudzes priesteris Staņislavs Kovaļskis OFMCap uzsvēra, ka tas nebija viena cilvēka lēmums, bet par to domāja gan Viļakas, gan Šķilbēnu draudzēs. “Tā ir metode, kā cilvēkiem palīdzēt no jauna atjaunot savu vienotību ar Dievu, Baznīcu, draudzi, citiem cilvēkiem. Cilvēks nav vientuļš, bet ir piederīgs daudzām sociālajām grupām, arī draudzei. Lai atjaunotu ticību, atdzīvinātu savu ticību, tas ir svarīgs pienākums visiem. Priestera pienākums ir organizēt un atrast, kas organizē. Draudzē ir jāorganizē dažādas aktivitātes, kas dotu iespēju cilvēkiem atgriezties vai padarīt stiprāku savu ticību,” izskaidro priesteris S. Kovaļskis. Ideja rīkot Alfa kursus Šķilbēnos bija draudzes iniciatīva, norāda Baltinavas un Šķilbēnu Romas katoļu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis: „Zināju par Alfa kursiem, kuri piedāvā 10 nodarbību programmu. Rudenī Viļakā notika Alfa apmācītāju kursi, izgājām kursus un bijām gatavi paši draudzē organizēt nodarbības.”

Pirmie ieguvumi un vērtējums
Baltinavas un Šķilbēnu Romas katoļu draudžu vikārs Ivars Vigulis atzīst: “Kursi izdevās! Kopā kursus Šķilbēnu draudzē apmeklēja 25 cilvēki. Vienoja garīgais un materiālais. Nodarbības sākās ar kopīgu maltīti. Pat Evaņģēlijā mēs redzam saistību ar Alfa kursiem, jo pie Jēzus nāca daudzi cilvēki. Jēzus mācīja cilvēkus, mācīja Tēva vārdus. Un beigās Jēzus, izdarot brīnumu, pavairojot maizi un zivis, pabaroja cilvēkus, kuri bija atnākuši no tālienes, lai viņi tiktu stiprināti arī fiziski.”

Alfa kursu apmeklētāji Šķilbēnu draudzē kā vienu no īpašākajiem notikumiem min braucienu uz Sarkaņiem – vienu no vecākajām svētvietām Latvijā Lendžu pagastā, Rēzeknes novadā. To vienotības sajūtu esot grūti aprakstīt vārdos. Arī jauniešus īpaši esot uzrunājusi nedēļas nogale Sarkaņos un sarunas par Svēto Garu. Jaunieši uzskata, ka šādi Alfa kursi, kuri nenotika pašā baznīcā, ir ļoti nepieciešami, jo bija brīvāka gaisotne, jutušies mājīgāk, varējuši atbrīvoties. Šī atmosfēra arī motivēja jauniešus vairāk izteikties par savām izjūtām.
Pieaugušos visvairāk esot pārsteigusi kāda jūrnieka liecība. Kuģi esot sagūstījuši pirāti, jūrniekam tiek dota iespēja teikt pēdējo vārdu. Viņš nometās ceļos un noskaitīja “Tēvs mūsu” lūgšanu. Pirāti esot saskatījušies un jautājuši, vai jūrnieks tic Dievam. Atbilde bijusi “jā”. Pirāti kaut ko savā valodā runājuši un ātri devušies prom, tā kuģim izdevies izglābties no pirātu gūsta.
Viļakas Romas katoļu draudzes katehēte Regīna Sergejeva atklāj, ka cilvēkiem, kuri apmeklēja Alfas kursus, tie patika: “Sākumā bija šaubas vai būs cilvēki, vai atnāks. Kopā 16 cilvēki regulāri apmeklēja nodarbības Viļakā. Trešdiena ļoti „gaidījās”. Kopā sanākšana vieno. Nodarbībās bija iespējams saņemt atbildes uz daudziem jautājumiem. Otro reizi dzīvē piedzīvoju kopības sajūtu savā draudzē, jo mūs vienoja kopēja doma, mērķis. Pirmo reizi, ko tādu izjutu jaunībā, apmeklējot Svētdienas skolas nodarbības. Ir vajadzīga šāda kopā sanākšana, tas stiprina. Jo sabiedrībā šīs garīgās lietas paliek malā, bet kopības sajūta stiprina ticību, mūs pašus, ir vieglāk dzīvot. Pasaulīgas lietas sniedz īslaicīgu prieku. Garīgās lietas dod cerību uz mūžību, kur mēs visi satiksimies.”
“Priecājos, ka šie kursi notika Viļakā. Liels paldies cilvēkiem, kuri palīdzēja tos organizēt. Liels paldies cilvēkiem, kuri veica darbus, lai Alfa kursus būtu iespējams rīkot klostera ēkā Viļakā”, saka priesteris S. Kovaļskis.

Ir tikai sākums, kuram sekos turpinājums
Priesteris S. Prikulis norāda, ka Alfa kursi draudzē tiks organizēti vēl, jo pirmajā kursā ir gūta pieredze, tāpēc nākamajās reizēs nodarbības organizēt būs jau nedaudz vieglāk. Turklāt nākamo kursu organizēšanā varēs iesaistīties tie, kas Alfa kursu jau pabeiguši.

Viļakā un Rekovā Alfa kursu dalībnieki turpinās tikties vēl pāris reizes, lai runātu par interesējušiem jautājumiem. “Plānojam arī jauniešiem organizēt īpašas tikšanās Viļakā. Alfa kursos aicināti piedalīties ne tikai ticīgie, bet arī mazticīgie un neticīgie,” saka S. Kovaļskis. Šobrīd Alfa kursi turpinās arī Baltinavā.

Vineta Zeltkalne, Foto: personīgais arhīvs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti