“Caritas Latvija” aicina ziedot Ukrainas konfliktā cietušo aprūpei un turpmākai rehabilitācijai

Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs iepriekšējā nedēļā nosūtīja solidaritātes vēstuli Kijevas-Žitomiras arhibīskapam Petro Herkulanam Malčukam sakarā ar aizvadītās nedēļas asiņainajiem notikumiem Ukrainas galvaspilsētā.

Vēstulē Z. Stankevičs uzsvēra, ka Latvijas katoļi un visi labas gribas cilvēki bija dziļi satraukti, sekojot līdzi pēdējo nedēļu vardarbīgajiem notikumiem un ļaunumam, kādu piedzīvoja ukraiņu tauta. “Mēs ceram, ka Ukrainas katoļi roku rokā ar citiem kristiešiem būs spējīgi palīdzēt dialoga veidošanā,” rakstīja arhibīskaps. Viņš atgādināja par pāvesta Jāņa Pāvila II vizīti Kijevā un Ļvovā 2001. gadā, uzverot, ka pāvests vienmēr ir bijis miera vēstnesis sarežģītos un izaicinošos laikos. Z. Stankevičs izteica cerību, ka svētīgā pāvesta aizbildniecība dos spēku dialogu nostādīt augstāk par vardarbību un ļaunumu.

Vēstules noslēgumā arhibīskaps norādīja, ka mēs lūdzamies par ukraiņiem un ceram, ka harmonija un miers Ukrainā tiks atgriezts iespējami drīzā laika posmā.

Situācija Ukrainā pēdējo dienu laikā ir mainījusies – piektdien tika parakstīts līgums par konflikta noregulējumu un sestdien Ukrainas Parlaments atlaida valsts prezidentu Viktoru Janukoviču, kas šobrīd ir izsludināts meklēšanā. Maijā ir gaidāmas jaunas prezidenta vēlēšanas. Tomēr vēl arvien daudzi ievainotie ārstējas medicīnas aprūpes iestādēs un mobilajās lazaretēs. Par cietušajiem citastarp rūpējas „Caritas Ukraina”, kas šo darbu turpinās, sniedzot ilgtermiņa klīnisko psihologu un citu speciālistu palīdzību, kā arī ārstējot iegūtās traumas. Tāpēc vairākas nacionālās Caritas organizācijas ir nolēmušas ziedot „Caritas Ukraina” veiktā darba atbalstam, kā arī uzsākušas naudas līdzekļu vākšanas akcijas.

Arī Latvijas iedzīvotāji var ziedot „Caritas Latvija” kontā: LV46HABA0551008657797 ar norādi „Ukraina”. „Caritas Latvija” saziedoto summu pārskaitīs „Caritas Ukraina”.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti