Inese Šuļžanoka piedāvā noklausīties savu jaunāko dziesmu “Song of Songs”

Mūziķe Inese Šuļžanoka ierakstījusi dziesmu angļu valodā “Song of Songs” (Dziesmu dziesma), kuru sestdien, 15. februārī, ar interneta starpniecību prezentēja pasākumā “Kalnā”. Dziesmu visi interesenti var noklausīties arī interneta vietnē: https://soundcloud.com/inese-sulzanoka/song-of-songs-radio-edit.

Inese pastāstīja, ka dziesma tapusi jau 2008. gadā kopā ar grupu “Revival”: “Teicu, ka man ir teksts, kuram nav melodijas. Likām kopā un kaut kas sanāca.” Dziesmas tekstā ir ietverts fragments no Augstās dziesmas un Vēstules romiešiem 8. nodaļas. Inesei šķiet, ka dziesma būtu labi piemērota arī kāzām, jo, viņasprāt, šim svinīgajam notikumam Baznīcā skaņdarbu pietrūkst.

Stāstot par dziesmas tapšanas vēsturi, I. Šuļžanoka atminas, ka tekstā izmantoti vairāki šo Svēto Rakstu vietu tulkojumi angļu valodā, jo “tas bija tas, kas tobrīd atspoguļojās manā dvēselē”. Viņa arī skaidro, ka vietā, kur latviski skan teksts: “Es jums lūdzu, Jeruzalemes meitas, nemodiniet manu mīļoto,” vienā angļu tulkojumā vārda “mīļotais” vietā bijis “love” jeb mīlestība – nemodiniet mīlestību, kamēr tā nav gatava. Ar šiem vārdiem dziesma noslēdzas, aicinot nesasteigt attiecības, bet gaidīt, kad mīlestība būs nobriedusi.

Dziesmas ieraksts tapis tikai tagad, tomēr mēģinājumi to ierakstīt bijuši jau iepriekš. Toreiz tie bijuši nesekmīgi, jo rezultāts īsti neesot apmierinājis. Tagad, dzīvojot Varšavā, Polijā, Ineses rokās bija nonākusi kāda priestera audiogrāmata, kurā stāstīts par smaržām Augstajā dziesmā. Tā I. Šuļžanokai ir bijusi zīme, ka pie dziesmas jāatgriežas. Ņemot vērā to, ka ierastā mūziķu grupa ir pārāk tālu, Inesei palīdzēja vietējie mūziķi, tomēr kolēģi Latvijā “veco dziesmu jaunās skaņās” jau noklausījušies un pozitīvi novērtējuši.

Mūziķe vēlas, lai dziesmu neklausās tikai viņas draugi, tāpēc plāno to piedāvāt radio stacijām. Tāpat patlaban Inese strādā pie kāda cita mūzikas projekta, ko plāno pabeigt vasarā – CD ar pašas un kopā ar citiem sacerētām oriģināldziesmām Sv. Mises formātā. “Es vēl gribu padarboties arī pie Augstās dziesmas, jo esmu izmantojusi tikai kādu pusprocentu no tās. Tur vēl tik daudz tēmu un lietu, par ko runāt,” savos nākotnes plānos dalās Inese.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti