Pērn Baltinavas baznīcas apkārtne kļuvusi skaistāka un iekštelpas mājīgākas

2013. gadā Baltinavas katoļu draudze čakli strādāja, lai kopā realizētu vairākas idejas. Divas no tām bija īpašas ar to, ka draudze kaut ko tādu darīja pirmo reizi. Tieši 2013. gadā pirmo reizi no Baltinavas Romas katoļu draudzes tika organizēts svētceļojums uz Aglonu. Tāpat pirmo reizi draudze piedalījās projektu konkursā, iegūstot līdzekļus baznīcas ēku ieskaujošā žoga atjaunošanai.

Ideja nokrāsot žogu ap Baltinavas Romas katoļu baznīcu un atjaunot iztrūkstošos žoga metāla elementus guva Nīderlandes KNHM fonda atbalstu. Fonds idejas realizēšanai piešķīra LVL 441,90 (EUR 628,77), draudze mērķa īstenošanai ziedoja LVL 184,10 (EUR 261,95). Pēc draudzes locekļu novērojumiem, šobrīd ir pat grūti pateikt, kuri bija tie posmi, kas ir atjaunoti, un kuros metāla žoga konstrukcijas ieliktas no jauna.

Pie šiem darbiem draudze neapstājās, jo pozitīvās emocijas un paveiktais motivēja strādāt tālāk. Tāpēc 2013. gada rudenī draudze izgatavoja arī jaunus centrālos metāla vārtus un koka grīdu, ko ievietoja baznīcā starp solu rindām, lai ticīgajiem, apmeklējot Sv. Mises, būtu mājīgāk. Baznīcā nav apkures un ir flīžu grīda, uz kuras, stāvot ziemas laikā, baznīcēniem ļoti sala kājas. Koka grīda palīdz ticīgajiem mazāk domāt par aukstumu, bet vairāk – par lūgšanām un pateicības izteikšanu Dievam par dzīvē saņemtajām žēlastībām, ir pārliecināti Baltinavas draudzes locekļi.

Vineta Zeltkalne; Foto: personīgais arhīvs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti