Now Reading
Smiltenes vecā koka baznīca nākotnē varētu pārtapt par Skrīveru draudzes māju

Smiltenes vecā koka baznīca nākotnē varētu pārtapt par Skrīveru draudzes māju

2002. gadā Smiltenē tika iesvētīta jaunuzceltā Svētā Jāzepa katoļu baznīca. Netālu no tās atrodas vecā, t.i. 1946. gadā ar sešu zirgu pajūgu no Valkas apriņķa Pedeles pārvestā koka baznīciņa, kura patlaban ir sliktā tehniskā stāvoklī, bet nākotnē, iespējams, pārtaps par Skrīveru katoļu draudzes māju.

Kā pastāstīja Skrīveru draudzes prāvests Māris Zviedris, lai ekspluatācijā nodotu jauno baznīcas ēku Smiltenē, vecā ir jādemontē. Tomēr M. Zviedris uzskata, ka vecajai ēkai jārod pielietojums, to nedrīkst vienkārši “sacirst malkā”, tāpēc patlaban guļbūvju meistars no Lēdmanes kopā ar Ogres namdaru skolas audzēkņiem pēta vecās ēkas stāvokli. Ja izrādīsies, ka celtnes konstrukcijas ir atbilstošā tehniskā stāvoklī, pavasarī pie Skrīveru baznīcas plānots izrakt pamatus un celtni no Smiltenes pārvest uz Skrīveriem. Pēc tam sekos ēkas atjaunošanas darbi.

Skrīveros nav draudzes mājas, bet M. Zviedris uzskata, ka no Smiltenes pārvestā celtne varētu kalpot gan kā priestera māja, gan arī kā pulcēšanās vieta draudzes ticīgajiem.

Smiltenes draudzes ministrants Andris Sadovskis pastāstīja, ka strādnieki, kas veic vecās koka baznīcas izpēti, ir pārsteigti, cik labi tā ir saglabājusies. Iespējams, būs jānomaina tikai apakšējais vainags. Viņš ar skumjām atzina, ka būs žēl no tās šķirties, jo tur ir bijušas viņa kristības, Pirmā svētā komūnija, iestiprināšana. Ar ēku saistās atmiņas līdz pat 2002. gadam.

LRKB IC

Scroll To Top