Now Reading
Tautas nemitīgajam Rožukronim pievienojas arī Kalnciema pusē

Tautas nemitīgajam Rožukronim pievienojas arī Kalnciema pusē

“Jauks brauciens pašā ziemas spelgonī,” tā par Tautas nemitīgā Rožukroņa svētceļojumu uz Kalnciema katoļu draudzi teic Helēna Žigo. Brauciens notika 25. janvārī, un tajā devās 50 cilvēki.

Ideja par braucienu radās pēc 4. janvāra salidojuma, kad sanākušos lūdzējus netīšām satika Kalnciema katoļu draudzes prāvests Aleksandrs Stepanovs. “Viņš mums jautāja, kas esam. Kad pastāstījām, ka lūdzamies Rožukroni mūsu Tēvzemes nodomā, kopā tiekamies salidojumos un dodamies uz Latvijas draudzēm, priesteris aicināja apmeklēt Kalnciema ticīgos,” tikšanos ar priesteri A. Stepanovu apraksta H. Žigo.

Kalnciemā svētceļniekus pie baznīcas ticīgie ne tikai no Kalnciema, bet arī no Glūdas, Nākotnes un Zaļenieku draudzes sagaidīja, dziedot lūgšanu “Esi sveicināta, Marija”. Notika sava veida sadziedāšanās ar atbraucējiem. Pēc tam visi devās uz dievnamu, kur notika Sv. Mise un adorācija. Pēc tam Tautas nemitīgā Rožukroņa dalībnieki liecināja par savu ceļu uz šo lūgšanu un lūgšanas spēku. Liecību uzrunāti, deviņi vietējo draudžu ticīgie pierakstījās Tautas nemitīgajā Rožukronī un Kalnciema draudzes vecākā uzņēmās koordinatora lomu, par jaunajiem dalībniekiem priecājas H. Žigo.

25. janvāris bija Lūgšanu nedēļas par kristiešu vienotību pēdējā diena, tāpēc H. Žigo pauž gandarījumu, ka atpakaļceļā bija iespēja apmeklēt Valgundes pareizticīgo sieviešu klosteri un kopā lūgties.

Šā gada 1. martā Tautas nemitīgais Rožukronis svinēs 20 gadu jubileju, atminoties 1994. gada 5. martu, kad notika pirmais salidojums. 1. marta tikšanās sāksies, kopā svinot Svēto Misi, lūdzoties Rožukroni un vienojoties agapē.

Interneta vietnē youtube.com ir iespējams noskatīties video no Tautas nemitīgā Rožukroņa svētceļojuma uz Kalnciema draudzi: https://www.youtube.com/watch?v=Et50EA_lW6k

LRKB IC

Scroll To Top