Now Reading
Valentīna dienā iespēja svinēt Mīlestības svētkus Aizkrauklē un piereģistrēties jaunajā portālā katSat.lv

Valentīna dienā iespēja svinēt Mīlestības svētkus Aizkrauklē un piereģistrēties jaunajā portālā katSat.lv

14. februārī Baznīcā atzīmē svētā Kirila un Metodija dienu, kas ir slāvu tautu apustuļi. Viņi sludināja Evaņģēliju slāvu tautām,tulkoja Svētos Rakstus un liturģiskos tekstus. Svētā Kirila izveidotais alfabēts vēl šodien nes viņa vārdu. Metodijs tika iesvētīts par Morāvijas un Panonijas arhibīskapu.

Šai dienā tiek pieminēts arī svētais Valentīns no Terni (Itālija),bīskaps un moceklis. Leģendas stāsta par brīnumiem, ko svētais Valentīns paveicis savas dzīves laikā. Īsi pirms savas nāves, būdams ieslodzījumā, viņš brīnumainā veidā palīdzēja atgriezt redzi kādai jaunai meitenei. Tāpat ir vairāki nostāsti, kas vēsta, kā viņš palīdzējis atrisināt strīdu iemīlējušos jauniešu starpā, slepeni salaulājis kādu pāri, jo šai laulībai neesot piekrituši vecāki. Tāpēc viņš citastarp ir iemīlējušos aizbildnis.

Šajā dienā, uzsverot mīlestības nozīmi, Aizkraukles Svētās Terēzes no Jēzus draudzē sāksies Mīlestības svētki, kas turpināsies līdz svētdienai, 16. februārim. Ar lekciju, liecību, ielu evaņģelizācijas un dažādu citu aktivitāšu palīdzību pilsētas iedzīvotājiem un ikvienam interesentam būs iespēja piedzīvot to mīlestību, ko sniedz kopība ar cilvēkiem un Jēzu. Pasākumus palīdzēs organizēt misionāri no Lietuvas un Daugavpils. Sestdienas vakarā draudzē viesosies viena no populārākajām Lietuvas kristīgajām rokgrupām “ICTHUS”.

Grupa Dievu slavē poproka stilā, parasti lietuviešu valodā, bet šoreiz pirmo reizi skanēs arī dziesmas angļu valodā. Tai pat laikā “ICHTUS” uzsver, ka tas nebūs tikai koncerts, bet katrs būs aicināts iesaistīties slavēšanā.

Tāpat tieši Valentīna dienā plkst.00.00 Latvijā sāks darboties satikšanās vietne katoļiem katSat.lv jeb kopiena dzīvesdrauga meklētājiem, kuri viens ar otru vēlas dalīties ticībā un kristīgajās vērtībās.Kā jau ziņojām, tas ir katoļu iepazīšanās portāla kathTreff.org, kurš sākotnēji darbojās tikai vāciski runājošajās valstīs, atzars.

Portāla latviešu versijas veidošanas iniciatore ir Baiba Vilciņa, kura stāsta, ka interneta vietnē neprecētie katoļi var atrast viens otru, un tā viņiem ir papildu iespēja iepazīties un, ja Dievs tā vēlas, iemīlēt vienam otru. Lai reģistrētos portālā, būs jāizveido savs profils, godīgi aprakstot sevi un atbildot uz profila jautājumiem. Portāls ir vienkāršs, lai pēc iespējas vairākiem būtu pieejams, kā arī, lai nebūtu vēlēšanās vietnē pavadīt pārāk daudz laika, jo svarīgākais ir satikšanās klātienē.
Pirmajiem 200 lietotājiem reģistrācija būs bez maksas. Pārējiem katSat.lv abonementa gada maksa būs 10 eiro, bet 3 mēnešiem – 5 eiro. Plānots, ka maksāt varēs gan ar SMS, gan bankas starpniecību. Maksa ir nepieciešama portāla uzturēšanas izdevumiem un lai motivētu reģistrēties tādus dalībniekus, kuri tiešām meklē dzīvesdraugu.

Sestdien, 15. februārī, notiks kārtējā tikšanās “Kalnā” tiem, kam pāri 25. Šoreiz tikšanās būs mīlestības noskaņā, jo atnākušos uzrunās Kaspars un Leida Ozoliņi no organizācijas „Īsta mīlestība gaida”. Tikšanās notiks ap plkst.20 pēc Sv. Mises Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā.

LRKB IC

Scroll To Top