Aprit pāvesta Franciska pirmais pontifikāta gads

Šodien aprit gads, kopš pāvesta amatā stājies Francisks, apustuļa Pētera 265. pēctecis. Kardināls Horhe Mario Bergoljo ir pirmais pāvests, kurš nāk no Dienvidamerikas jeb, kā viņš pats sacīja savā pirmajā uzrunā īsi pēc ievēlēšanas, “pāvests no pasaules malas”. Viņš ir arī pirmais pāvests, kurš izvēlējies vārdu Francisks un ir jezuīts. Šī gada laikā viņš ir iemantojis cieņu un popularitāti, īpaši savas empātijas dēļ pret nabagiem un atstumtajiem. Pāvests pats teicis, ka šīs 365 dienas viņam ir bijis “žēlastības laiks”.

Pāvesta sekretārs monsiņjors Alfrēds Ksuerebs Francisku nodēvējis par pasaules priesteri, kas velti neizšķiež nevienu minūti. “Viņš nenogurstoši strādā un brīžos, kad jūt nepieciešamību pēc atpūtas, aizver acis un nedara neko – vienkārši sēž un lūdzas Rožukroni,” stāsta A. Ksuerebs.

Svētā Krēsla Preses biroja direktors tēvs Frederiko Lombardi intervijā Vatikāna Radio saka: “Vissvarīgākais šī pirmā pontifikāta gada aspekts neapšaubāmi ir lielā uzmanība un aizrautība no visu cilvēku puses pret pāvestu un viņa vēstījumu pasaulei. Es saku no visu cilvēku puses, šeit nedomājot tikai praktizējošos katoļus, bet gan jebkuru, kas dzīvo šai pasaulē. Es domāju un ceru, ka cilvēkos caur vienu cilvēku – pāvestu – dziļi iesakņojies mīlestības vārda, uzmanības, žēlsirdības, tuvuma un tuvākmīlestības pieskāriens un ienākusi Dieva mīlestība.”

Tēvs F. Lombardi turpina: “Baznīca tiešām ir ceļojošā tauta. Baznīcu visraksturojošākais aspekts ir dinamika. Pāvests ir devis lielu impulsu un iespēju doties ceļā kopā ar Baznīcu, kura tiecas pildīt Dieva gribu, kura vēlas īstenot tās misiju šodienas pasaulē visu labumam, kura tiešām dodas uz perifērijām līdz pat tālākajiem pasaules nostūriem.” Viņš uzskata, ka pāvesta vēsts šodien sasniedz tās mērķi, jo uzmanību pāvesta vārdiem pievērš arī tie, kas parasti to nedara.

LRKB IC/ VIS

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti