Now Reading
Koncerts bīskapa Alvaro del Portiljo simtgades atcerei

Koncerts bīskapa Alvaro del Portiljo simtgades atcerei

Svētdien, 23. martā, plkst.15 studentu viesnīcā „Āgenskalns”, kas atrodas Rīgā, Baložu ielā 6, notiks kamermūzikas koncerts ar video prezentācijām „Skaņas un klintis”, atzīmējot bīskapa Alvaro del Portiljo simtgadi.

Bīskaps Alvaro del Portiljo piedzima 1914. gada 11. martā un 1975. gadā kļuva par “Opus Dei” vadītāju – viņš bija pirmais prelatūras “Opus Dei” dibinātāja svētā Hosemarijas Eskrivas pēctecis. Šis gads ir īpašs arī tādēļ, ka 23. martā apritēs 20 gadi kopš bīskapa Alvaro del Portiljo nāves, bet 27. septembrī Madridē notiks bīskapa beatifikācija.

Koncertā piedalīsies koncertmeistare Ilze Fomina, klarnetists Mareks Pinta, flautisti Benjamins Jansens un Manuels Fernandezs, kā arī koristi un citi mūziķi. Viņi izpildīs Kamija Sensānsa “Tarantellu” flautai, klarnetei un klavierēm, izskanēs Gofredo Petrassi “Dialogo angelico” divām flautām, būs arī skaņdarbi klavierēm. Studentu viesnīcas ansmablis izpildīs dažādu valstu mūziku un būs arī citi muzikāli pārsteigumi. Skaņdarbi mīsies ar fragmentiem no dokumentālās filmas “Saxum” (latīņu valodā “klints) par bīskapa Alvaro del Portiljo dzīvi.

Ieeja koncertā būs par ziedojumiem, kas tiks izmantoti, lai atbalstītu un pabeigtu bīskapa idejas realizāciju Svētajā zemē – konferenču centra un rekolekciju mājas “Saxum” izveidi. Pēc koncerta būs kopīga agape, kurai līdzi var paņemt arī kādu gardumu.

Dokumentālā filma par bīskapu Alvaro del Portiljo ar subtitriem latviešu valodā: https://www.youtube.com/watch?v=_ZG79whBXTs

Informācija par konferenču centru un rekolekciju māju „Saxum”: http://www.saxum.org/the-project/saxum-conference-center/

LRKB IC

Scroll To Top