Kristīgās grupas un mūziķi aicina gavēt ar prieku

Piektdien, 21. martā, plkst. 19 Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles slavēšanas grupa “Ex Animo” un draugi rīkos koncertu “Gavē ar prieku”, kura laikā aicinās izdzīvot gavēni ar prieku un cerību, īpašu uzmanību pievēršot tieši personīgām attiecībām ar Dievu. Turklāt kopīga lūgšana ar citiem kristiešiem var palīdzēt personīgās attiecībās ar Dievu un vairot apziņu par to, ka neesi viens.

Koncertā piedalīsies vairāki pazīstami kristīgie mūziķi un grupas: „Ex Animo”, Jānis Kurševs, Semināristi, LSJK!, Lība Ēce-Kalniņa, Liene Dravniece un grupa “The One”.

Īpašs šis pasākums būs arī tādēļ, ka Rīgas Garīgā semināra semināristu grupa koncerta laikā prezentēs trīs jaunas dziesmas, kuras būs iekļautas topošajā dziesmu albumā. Tā iznākšana plānota jau maijā. Kā pastāstīja diakons Pēteris Skudra, pieskaņojoties gavēņa laikam, koncertam izvēlētas mierīgākas dziesmas, kas mudina uz pielūgsmi.

Viena no tām ir jauna dziesma “Cik labs”. Mūzikas autors ir seminārists Māris Veliks, savukārt, dziesmas tekstu veido psalmu fragmenti. Semināristi uzsver, ka, ienākot Lielā gavēņa laika pieklusinātajās noskaņās, dziesma klausītājus aicina no jauna atklāt visdziļākās slāpes, kas ir katrā cilvēkā – slāpes pēc Kāda, kurš mīl bez nosacījumiem. Dziesma ir lūgšana – izdziedāts dvēseles sauciens pēc Dieva, pēc vienīgā, kurš spēj remdēt šīs ilgas. Koncertā semināristu repertuārā skanēs arī dziesmas “Nāc, Svētais gars” un “Lielas Dieva debesis”.
Koncerts notiks Vecrīgā, Jaunielā 14. Ieeja koncertā būs par ziedojumiem, kas tiks izmantoti grupas “Ex Animo” jaunā diska tapšanā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti