Now Reading
26. aprīlī notiks konkursa “Mēs kalpojam savā draudzē” noslēguma pasākums

26. aprīlī notiks konkursa “Mēs kalpojam savā draudzē” noslēguma pasākums

Ir noslēdzies Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) Katehēzes metodiskā centra sadarbībā ar Rīgas Katoļu ģimnāziju (RKĢ) izsludinātais konkurss katoļu draudžu bērniem un jauniešiem “Mēs kalpojam savā draudzē”, kurā tā dalībniekiem bija jāatspoguļo draudzes mācītāja, diakona, korista, draudzes vecākā, u.c. kalpojums. Konkursā ir iesūtīti 42 zīmējumi, 6 digitālie fotoalbumi un viens video stāsts.

Kā pastāstīja RARZI Katehēzes metodiskā centra vadītāja Lolita Ērgle, konkursa dalībnieki ir no Alsungas, Balviem, Brunavas, Galēnu pagasta, Jūrkalnes pagasta, Ludzas, Olaines, Pļaviņām, Pelēču pagasta, Riebiņu pagasta, Rīgas, Skrīveru pagasta, Šķilbēnu pagasta un Valmieras.

Šonedēļ iesūtītos darbus izvērtēs žūrija, bet konkursa uzvarētāju un dalībnieku apbalvošana notiks sestdien, 26. aprīlī, RKĢ telpās. Šajā dienā no plkst. 10 varēs apskatīt bērnu radošo darbu izstādi, bet plkst. 11 būs Sv. Mise, kuru celebrēs arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Dienas gaitā būs arī dažādas spēles, kopīgas pusdienas, sadraudzība, iespēja iepazīties vienam ar otru, slavēšana, radošo darbu prezentācija, konkursa dalībnieku un uzvarētāju apbalvošana. Uz pasākumu aicināts ikviens konkursa dalībnieks kopā ar savu katehētu vai vecākiem. 

L. Ērgle arī pastāstīja, ka ar šo pasākumu vēlas iedibināt jaunu tradīciju – Katoļu bērnu un jauniešu sadraudzības dienu. Tāpēc pasākuma laikā tiks izsludināts sadraudzības dienas logo konkurss. Katoļu bērnu un jauniešu sadraudzības diena plānota kā ikgadējs pasākums Lieldienu laikā, pirms tam izsludinot ikgadējo konkursu katoļu bērniem un jauniešiem.

Konkursa norisi un noslēguma pasākumu finansē organizācija “Bonifatiuswerk”.

LRKB IC

Scroll To Top