Ar spēlēm un balvām noslēdzies konkurss „Mēs kalpojam savā draudzē”

Sestdien, 26. aprīlī, Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzes mājā un tās apkārtnē valdīja prieka pilna noskaņa. Laukumā aiz Rīgas Katoļu ģimnāzijas un draudzes mājā pulcējās bērni no dažādām Latvijas draudzēm, lai kopā pavadītu dienu, kā arī saņemtu balvas par dalību konkursā “Mēs kalpojam savā draudzē”. Konkursā piedalījās bērni no visām Latvijas diecēzēm, iesūtot 42 zīmējumus, sešus digitālos fotoalbumus un vienu video stāstu.

Sestdiena sākās ar Svēto Misi Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelā, kuru vadīja arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Pēc tam bērniem bija iespēja vienam ar otru iepazīties, apskatīt iesūtīto darbu izstādi, piedalīties rotaļās un izjust to, ka Baznīcā ir citi bērni un pusaudži.

Spēlē “Jēzus stāv pie durvīm un klaudzina” kopā ar bērniem piedalījās arhibīskaps, bet spēli “Ādamam bij’ septiņ’ dēli” pirms došanās pusdienās noslēdza Madonas draudzes prāvests Rihards Rasnacis, parādot triku, kuru neviens nespēja atdarināt. Pēc spēlēm sekoja kopīgas pusdienas un visu gaidītā apbalvošanas ceremonija, kurā balvas saņēma ikviens konkursa dalībnieks.

Konkursa jaunākā dalībniece bija septiņus gadus vecā Evita Budreviča no Ludzas. Viņa bija tā, kas saņēma pirmo vietu zīmējumu konkursā. 1.vietu par digitālo fotoalbumu žūrija piešķīra Anželikai Jaskovai. Konkursā bija iesūtīts tikai viens videostāsts, to atsūtīja Roberts Embriks un Patriks Šmidbergs no Alsungas draudzes. Abi puiši saņēma pirmo vietu par skaisti sagatavoto video prezentāciju “Ministrants”.

Interesantu darbu konkursam bija atsūtījuši Valmieras draudzes bērni. Viņi bija radījuši kopdarbu. Kā pastāstīja draudzes katehēte Ilona Rektiņa, konkursā piedalījās Svētdienas skolas audzēkņi, attēlojot draudzes darbu, ceļot Valmieras baznīcu, jo visiem ir prieks un arī izbrīns par to, ka triju gadu laikā visu spēkiem bija iespējams šo ēku uzcelt. I. Rektiņa arī uzsvēra, ka bērniem un īpaši pusaudžiem iespēja tikties ar citiem vienaudžiem ir bijusi īpaša pieredze. Viņiem tā bija iespēja piedzīvot, ka Baznīca ir atvērta, ka tajā katrs var izpausties, kalpot un atrast sev vietu.

Madonas draudzes bērni pārsvarā savos darbos bija attēlojuši Annas tanti, kura kopj un rūpējas par dievnamu. Bērni sacīja un arī aprakstos pie zīmējumiem apliecināja, ka Annas tante ir labsirdīga, sirsnīga, čakla un ir baznīcas labais gariņš.

Vairāki bērni savos darbos attēloja tieši priestera kalpojumu. Piemēram, deviņus gadus vecā Lita no Brunavas draudzes sacīja, ka viņai patīkot, kā viņas draudzē kalpo priesteris Arnis Vizbelis.

Vairāki bērni sacīja, ka diena Rīgā ir bijusi piepildīta un jauka. Daudziem patika spēles un slavēšana, kas noslēdza balvu pasniegšanas ceremoniju. Uz pasākumu bija ieradušies arī vairāki pusaudži, jo konkurss bija izsludināts bērniem un pusaudžiem. Evija Mežale no Šķilbēniem, kas mācās 9. klasē, sacīja, ka konkursā piedalījusies, jo viņu uzrunājis draudzē izliktais plakāts. Tāpat viņa sacīja, ka, neskatoties uz to, ka šajā dienā aktivitātes bija dažāda vecuma bērniem un jauniešiem, viņa ir spējusi iejusties un priecāties par iespēju būt kopā ar citiem.

Kā pastāstīja RARZI Katehēzes metodiskā centra vadītāja Lolita Ērgle, ar šo pasākumu viss nebeigsies, jo nākamgad noteikti tiks izsludināts jauns konkurss. Tāpat ir sarunāta nākamā tikšanās – tā notiks Aglonas svētku laikā Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta un Rīgas Katoļu ģimnāzijas teltī Aglonas svētku laikā. Līdz 15. augustam bērniem ir dots jauns uzdevums – izstrādāt logo Katoļu bērnu sadraudzības dienai. Plānots, ka Katoļu bērnu sadraudzības diena varētu notikt katru gadu Lieldienu laikā kā noslēguma pasākums izsludinātajam konkursam.

Konkursu Rīkoja Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūts sadarbībā ar Rīgas Katoļu ģimnāzijas. Konkursa norisi un noslēguma pasākumu finansēja organizācija “Bonifatiuswerk”.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti