Iznāks grāmata “Identitāte un atvērtība”

Atceroties V. Em. kardināla Kurta Koha (Kurt Koch), Vatikāna Kristiešu vienotības veicināšanas padomes prezidenta, vēsturisko viesošanos Latvijā, Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) ir sagatavojis grāmatu “Identitāte un atvērtība”.

Tajā ir apkopotas uzrunas, ko kardināla Koha vizītes ietvaros rīkotajā konferencē Latvijas Universitātē (LU) sacīja Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji – Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas, Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, Romas katoļu Baznīcas Latvijā arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Grāmatā iekļauti arī citi referāti un uzrunas: Latvijas vēstnieka pie Svētā Krēsla Einara Semaņa, toreizējā apustuliskā nuncija Baltijas valstīs kardināla Luidži Bonaci, LU rektora Mārča Auziņa, Latvijas aizsardzības ministra Arta Pabrika, Saeimas Ārlietu komisijas vadītāja Ojāra Kalniņa, filozofes Solveigas Krūmiņas-Koņkovas Dr.phil. un filozofes Māras Kiopes Dr.phil., kā arī konferences mediatora Šveices Lugāno Universitātes un RARZI profesora Andra Marijas Jerumaņa uzrunas.

Šajā konferencē kardināls Kohs norādīja uz ekumenisma lielo nozīmi patiesas kristīgās identitātes atklāšanā: “Ekumeniskais dialogs ir būtisks ceļš uz izlīgšanu un atvērtas kristiešu identitātes izkopšanu Eiropā. Atvērta identitāte nav balstīta fundamentālismā, kurā identitāte pazūd, bet arī ne relatīvismā, kurā viss ir vienāds. Drīzāk tā ir identitāte, kas fundamentālā atvērtībā meklē jaunus ceļus.”

Grāmatas “Identitāte un atvērtība” atvēršana notiks 25. aprīlī Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā pēc Svētās Mises, kas sāksies plkst. 16.30.

Žanete Narkēviča, RARZI Grāmatu biroja vadītāja

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti