Liepājas diecēzē kalpošanā ieradies priesteris no Polijas Jaroslavs Slovijs

Liepājas diecēzē aizvadītajā mēnesī ieradies poļu priesteris Jaroslavs Slovijs, kurš patlaban apgūst latviešu valodu, lai varētu uzsākt priestera kalpojumu Latvijā. Pagaidām vēl nav zināma viņa turpmākā kalpošanas vieta diecēzē.

Kā pastāstīja Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, priesteris pirms vairākiem mēnešiem bija atrakstījis vēstuli, kurā izteica vēlmi kalpot Latvijā. Aizvadītā gada septembrī viņš pirmo reizi ieradās Liepājā, lai iepazītos ar bīskapu.

Tagad priesteris J. Slovijs dzīvo kūrijas telpās un viņa galvenais uzdevums ir valodas apgūšana, lai pēc tam varētu uzņemties pastāvīgu kalpošanu. Viņš palīdz draudzes darbā tad, ja nepieciešama krievu valoda. J. Slovijs labi pārzina šo valodu, jo ir kalpojis Kazahstānā, informēja V. Stulpins.

49 gadus vecais priesteris J. Slovijs ir dzimis Polijas rietumu daļā, Bidgoščā. Pēc iesvētīšanas par priesteri kalpoja Polijā, bet 1995. gadā kāds dominikāņu tēvs viņu aicināja doties uz Kazahstānu. Lai arī valstī tas bija ekonomiski smags periods, pēc četriem tur pavadītiem mēnešiem J. Slovijs nolēma Kazahstānā palikt ilgāk. Sagaidījis bīskapa apstiprinošu lēmumu, viņš atgriezās Kazahstānā 1997. gadā un uzturējās tur līdz 2013. gadam, kad veselības problēmu dēļ viņam bija jāmaina klimats uz piejūras klimatu.

Ar Liepājas diecēzes bīskapu J. Slovijs sazinājās pēc tam, kad kādā žurnālā bija izlasījis interviju ar V. Stulpinu, kurā viņš sacīja, ka priesteru Liepājas diecēzē trūkst.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti