Pāvests Francisks Lieldienu vēstījumā aicina izskaust badu un izbeigt karus

Kristus augšāmcelšanās svētku dievkalpojuma noslēgumā, kas notika Svētā Pētera bazilikas laukumā Romā, pāvests nolasīja vēstījumu Lieldienās un deva svētību “Urbi et orbi” – “Pilsētai un pasaulei”.

“Christus surrexit, venite et vedete!”

Dārgie brāļi un māsas, priecīgus Kristus augšāmcelšanās svētkus!

Pasaulē izkaisītajā Baznīcā skan eņģeļa vēsts sievietēm: “Nebaidieties! Zinu, ka meklējat krustā piesisto Kristu. Viņa šeit nav. Viņš ir augšāmcēlies… nāciet, apskatiet vietu, kur bija guldīts” (Mt 28,5-6).

Tā ir Evaņģēlija kulminācija, tā ir Labā vēsts: Krustā piesistais Jēzus ir augšāmcēlies! Šis notikums ir mūsu ticības un mūsu cerības pamats: ja Kristus nebūtu augšāmcēlies, kristietība zaudētu savu vērtību un visa Baznīcas misija būtu izsmēlusi savu stimulu, jo tur ir tās izejas punkts un neizsīkstošais avots. Vēstījums, ko kristieši nes pasaulē, ir sekojošs: Jēzus, iemiesotā Mīlestība, nomira pie krusta mūsu grēku dēļ, bet Dievs Tēvs piecēla Viņu no miroņiem un iecēla Viņu par dzīvības un nāves Kungu. Jēzū mīlestība uzvarēja naidu, žēlsirdība grēku, labais ļaunumu, patiesība melus, dzīvība nāvi.

Tāpēc visiem sakām: “Nāciet un redzēsiet!” Katrā cilvēciskajā situācijā, kuru iezīmē vājums, grēks un nāve, Labā vēsts nav tikai vārds, bet ir nesavtīgas un uzticīgas mīlestības liecība: tā ir iziešana no sevis, lai ietu pretī citam, lai būtu tuvu dzīves ievainotajiem, lai dalītos ar tiem, kuriem trūkst dzīvei nepieciešamā, lai būtu blakus slimam, vecam, atstumtam… “Nāciet un redziet!” Mīlestība ir stiprāka, Mīlestība dāvā dzīvību, Mīlestība liek cerībai uzplaukt tuksnesī.

Ar šo priekpilno pārliecību sirdī, šodien vēršamies pie Tevis, augšāmceltais Kungs!

Palīdzi mums meklēt Tevi, lai mēs visi varētu satikt Tevi, un apzināties, ka mums ir Tēvs un ka mēs neesam bāreņi; lai mēs varam Tevi mīlēt un pielūgt.

Palīdzi izskaust bada postu, ko smagāku padara konflikti un lielā izškērdība, kurā bieži esam līdzdalīgi.

Dari mūs spējīgus aizstāvēt neaizsargātos, īpaši bērnus, sievietes un sirmgalvjus, kuri nereti ir pakļauti ekspluatācijai un atstumtībai.

Dari, lai mēs varētu dziedināt ebola vīrusa epidēmijas skartos brāļus Gvinejā (Konakri), Sjerraleonē un Libērijā, kā arī rūpēties par daudzu citu slimību, kas izplatās neārstēšanas un ārkārtējas nabadzības dēļ, piemeklētajiem.

Mierini tos, kuri šodien nevar svinēt Lieldienas kopā ar saviem mīļajiem, jo ir netaisnīgi atrauti no tuviniekiem, kurus tie mīl, kā arī tās daudzās personas, priesterus un lajus, kas dažādās pasaules malās ir nolaupīti.

Stiprini tos, kuri ir atstājuši savas zemes, lai dotos uz citām vietām, cerot uz labāku nākotni, cieņas pilnu dzīvi un nereti arī iespēju brīvi atzīt savu ticību.

Godības pilnais Jēzu, Tevi lūdzam, liec apklust visiem kariem, ikvienam lielam vai mazam, senam vai nesenam naidam!

Tevi lūdzam īpaši par Sīriju, dārgo Sīriju, lai tie, kuri cieš konflikta sekas, varētu saņemt nepieciešamo humanitāro palīdzību un, lai ieinteresētās puses vairs neizmanto spēku, kas sēj nāvi, it sevišķi pret neaizsargātajiem iedzīvotājiem, bet lai ir drosme vest sarunas par mieru, kas tiek gaidīts tik ilgi!

Tevi lūdzam, mierini brāļu kara vardarbības upurus Irākā un atbalsti cerību, kas rodas no atsāktām sarunām starp izraēliešiem un palestīniešiem.

Dari, lai izbeigtos sadursmes Centrālāfrikas Republikā un lai tiek pārtraukti nežēlīgie terora akti dažos Nigērijas rajonos un vardarbības Dienvidsudānā.

Tevi lūdzam, lai tiktu panākts izlīgums un brālīga saskaņa Venecuēlā.

Lai Tava augšāmcelšanās, ko šogad svinam kopā ar Baznīcām, kuras seko Jūlija kalendāram, apgaismo un iedvesmo miera iniciatīvas Ukrainā, lai visas ieinteresētās puses, starptautiskās sabiedrības atbalstītas, censtos novērst saspīlējumus un veidot valsts nākotni vienotības un dialoga garā.

Kungs, Tevi lūdzam par visām tautām: Tu, kas esi uzvarējis nāvi, dāvā mums Tavu dzīvi, dāvā mus Tavu mieru! “Christus surrexit, venite et vedete!” Dārgie brāļi un māsas, priecīgas Lieldienas!
Lielajā piektdienā Romas Kolizejā notika Krusta ceļš, kuru vadīja pāvests Francisks. Turpinājumā lūgšanas un meditāciju teksti latviešu valodā:

http://lv.radiovaticana.va/news/2014/04/19/liel%C4%81s_piektdienas_krusta_ce%C4%BC%C5%A1_romas_kolizej%C4%81/let-792309

S. Krivteža / Vatikāna Radio

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti