2011 04 21.2

Rīgas Dome, 2011. gada 21. aprīlis

Lielajā Ceturtdienā Rīgas domē tika atklāta un iesvētīta ekumeniska kapela. Tā atrodas Rātsnama pirmajā stāvā 149. kabinetā. Tajā ir daži vienkārši soli, neliela mācītāja kancele un altāris, bet pie sienas pretī altāra krustam novietota organiskā stikla plāksne, uz kuras sīkiem burtiem var izlasīt visu Jauno Derību.

Kapelas iesvētīšanā piedalījās Latvijas lielāko draudžu mācītāji – Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kardināls Jānis Pujats, LELB arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas pareizticīgās baznīcas priesteris Jānis Dravants un Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis.

Rīgas arhibīskapa-metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzruna Rīgas Domes ekumeniskās kapelas iesvētīšanā:

Augsti godājamais Rīgas mēr, Ušakova kungs, domnieki, rīdzinieki!

Man ir pārliecība, ka ikvienā nopietnā sabiedriskajā iestādē ir nepieciešama kāda sakrāla telpa, kas dod iespēju norobežoties no ikdienas kņadas un pabūt klusumā, lai sakārtotu domas un ieraudzītu lietas jaunā gaismā, it kā no malas. Tas pasargā no riska tikt ierautam „aktīvisma” virpulī un saglabāt iekšējo brīvību attiecībā uz ikdienas problēmām.

Kāpēc tieši kapela nevis, piemēram, vienkārši tukša telpa vai sporta zāle? Tāpēc, ka bez fiziskās un psiholoģiskās dimensijas cilvēkā ir arī garīgā. Bez fizisko vajadzību apmierināšanas un cita cilvēka klātbūtnes mums ir vajadzīga arī komunikācija ar dievišķo pasauli, kas veldzē dziļākās dvēseles slāpes.

Bez tam, šajā globālās krīzes laikā domniekiem ir jārisina problēmas, kas pārsniedz cilvēcisko spēju robežas. Kapela dod iespēju, neizejot no sava darba vides, atvērties tam padomam un palīdzībai, kas nāk no augšienes, lai varētu labāk strādāt sabiedrības labā un skaidrāk sadzirdēt sirdsapziņas balsi.

Tā ir arī iespēja rīkot kopīgus svētbrīžus, lai lūgtos pēc Dieva svētības Domes daudzajos un atbildīgajos darbos. Kristus taču ir teicis: Ja divi no jums virs zemes vienprātīgi kaut ko lūgs, to viņiem dos mans Tēvs, kas ir debesīs. Jo kur divi vai trīs sapulcējušies manā vārdā, tur es esmu viņu vidū. (Mateja 18,19-20)

Noslēgumā es vēlētos izteikt pateicību Rīgas mēram, Nilam Ušakova kungam, vicemēram Andrim Amerika kungam un Rīgas Kristīgo draudžu kolēģijas priekšsēdētājam Jānim Šmita kungam par atsaucību un operativitāti šīs kapelas ierīkošanā.

Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs

***
Kapela būs pieejama katru darba dienu no astoņiem rītā līdz pieciem vakarā, kad Rātsnama durvis ir atvērtas visiem apmeklētājiem.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti