Now Reading
2013 02 07

2013 02 07

Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīca, 2013. gada 7. februāris

Sprediķa atstāsts:

7. februārī uz Svēto Misi un sadraudzību pulcējās kristīgie žurnālisti. Kopīgā lūgšana, kurai seko saviesīga tikšanās un kliņģeris, jau kļuvuši par tradīciju, lai atzīmētu svētā Franciska no Sales, žurnālistu aizbildņa dienu. Tāpat tā ir iespēja iepazīt un satikt kristīgos kolēģus no dažādiem medijiem, kopā lūgties, dalīties pieredzē. Svētā Mise šoreiz notika Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas torņa kapelā. Žurnālistus laipni uzņēma draudzes prāvests Andris Kravalis, kurš arī paskaidroja, ka kapelu rotā Vissvētākās Trīsvienības attēls, un Vissvētā Trīsvienība ir nemitīga komunikācija starp Tēvu, Dēlu un Svēto Garu.

Svētās Mises ievadā Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs norādīja, ka Mises upurī viņš lūdzas par žurnālistu misiju mūsdienu pasaulē, bet sprediķa laikā sīkāk paskaidroja, kāda misija žurnālistiem ir uzticēta.

Atsaucoties uz Marka evaņģēlija lasījumu 7. februārim, kurā Jēzus sūta savus apustuļus sludināt Dieva valstību un izdzīt ļaunos garus, arhibīskaps sacīja, ka žurnālista misija ir līdzdarboties 12 apustuļu misijā. „Apustuļu misija bija sludināt Dieva valstību un aicināt uz atgriešanos. Arī žurnālistu misija ir ienest Evaņģēlija vēsti mūsdienu pasaulē. [..] Jūs esat aicināti rakstīt patiesību, izgaismojot labo un skaisto. Protams, jāraksta arī par ļaunumu, to izgaismojot un atmaskojot, parādot, ka tas ir atbaidošs,” sprediķī skaidroja arhibīskaps.

Otra apustuļu misija ir izdzīt ļaunos garus, un mūsdienu pasaulē ļaunuma ir daudz. Tāpēc mediju pārstāvji ir aicināti attīrīt mediju telpu un sabiedrību no ļaunuma, ienesot vērtības, nevis meklējot lētu popularitāti. “Esat aicināti sargāt morālo vērtību robežas masu mediju telpā un sabiedrībā. Šodien tiek mēģināts to, kas vienmēr bijis atzīts kā grēks, parādīt kā kaut ko neitrālu vai pat apsveicamu, nosaucot to citā vārdā un izgādāt tam tiesisko aizsardzību. Tā ir īpaša aizsardzība tiem, kas praktizē netikumu, piemēram, homoseksuāliem cilvēkiem. Tas ir līdzīgi, kā piešķirt īpašu aizsardzību narkomāniem, alkoholiķiem, citiem atkarīgajiem. Nedrīkst krist arī otrā galējībā, izturoties pret šiem cilvēkiem ar agresiju, viņus apspiežot, jo tie ir cilvēki, kuriem vajadzīga palīdzība. [..] Tiek mēģināts mainīt cilvēku domāšanu, ko saucu par smadzeņu skalošanu, tāpēc medijiem ir jāredz, kas notiek, un jāsludina patiesība, jo pretējā gadījumā tas draud ar sabiedrības ēkas pamatu sagraušanu,” sacīja arhibīskaps, aicinot žurnālistus aizstāvēt morālās vērtības.

Savā uzrunā bīskaps mudināja mediju pārstāvjus arī lasīt pāvesta Benedikta XVI vēstījumu šā gada Sociālās komunikācijas dienai. Vēstījumā pāvests runā par sociālajiem tīkliem, caur kuriem arī pastāv iespēja attīrīt vidi un sludināt patiesību, nodrošinot Evaņģēlija klātbūtni sociālajos tīklos un sabiedrībā.

Savā vēstījumā pāvests raksta: „Ticībai Dieva spēkam vienmēr ir jābūt lielākai nekā tai cerībai, kuru mēs ieliekam cilvēciskajos līdzekļos.” Arī digitālajā un masu mediju vidē, papildināja arhibīskaps. Tas tāpēc, ka ļauno garu izdzīšana nav izpildāma ar cilvēciskiem spēkiem, šajā misijā ir vajadzīga Dieva palīdzība un spēks. Arī Svētās Mises laikā stājamies komunikācijā ar dievišķo, jo apzināmies, ka esam trausli un ierobežoti, neesam visvareni, lai cīnītos ar ļaunumu, bet priekšā stāvošais izaicinājums pārsniedz cilvēcisku spēku. “Tikai tad, ja būsim ietērpti Dieva spēkā, neviens neko mums nevarēs izdarīt tik tālu, cik darbosimies Dieva uzdevumā,” savas uzrunas noslēgumā klātesošos mediju darbiniekus uzmundrināja arhibīskaps Z. Stankevičs.

LRKB IC

Scroll To Top