Ceturtajā Svētā Jāzepa festivālā Līvbērzē necerēti daudz apmeklētāju

1. maijā Līvbērzes Svētā Jāzepa katoļu draudzē, atzīmējot strādnieku aizbildņa dienu, ceturto gadu pēc kārtas notika Svētā Jāzepa festivāls. Šogad, neskatoties uz nepatīkamo laiku, festivāls bija īpaši kupli apmeklēts. Kā pastāstīja viena no pasākuma organizētājām Evija Krūmiņliepa, reģistrējās aptuveni 140 dalībnieki, taču bija arī tādi, kuri ieradās vēlāk. Tāpēc pēc viņas aplēsēm Jāzepa festivālā piedalījušies pat vairāk nekā 150 dalībnieki.
Visvairāk cilvēku bija no Līvbērzes apkārtnes un Jelgavas, taču uz svētkiem bija ieradušies viesi arī no Daugavpils, Bebrenes, Ropažiem, Liepājas, Cēsīm, Rīgas un citām vietām. Priecēja tas, ka daudzi bija tādi, kuri ikdienā regulāri baznīcu neapmeklē. Inga Paršova no Līvbērzes draudzes arī pastāstīja, ka nedēļu pirms pasākuma notika ielu evaņģelizācijas Līvbērzē un tuvākajos ciemos, aicinot ikvienu garāmgājēju piedalīties festivālā.
Svētā Jāzepa festivāls sākās ar Svēto Misi, kurai sekoja kopīgas pusdienas un koncerts. Tajā piedalījās gan profesionāli, gan mazāk profesionāli mūziķi un grupas. Mūziķu vidū bija Laura Bicāne, Madara Jauģiete, Jānis Kurševs, Ingus Feldmanis, Juris Vizbulis, kā arī jauniešu ansambļi no Bebrenes, Jelgavas draudzes un citi. Paralēli bija iespēja piedalīties dažādās darbnīcās – dīdžeja mūzikas, rožukroņa, kokapstrādes, sveču darbnīcā. Bija atvērta Svētā Jāzepa kinozāle, kurā varēja noskatīties filmu par pāvestu Jāni Pāvilu II. Darbojās arī Svētās Marijas pasts, kurā bija iespēja atstāt savu lūgšanu.
Pasākuma noslēgumā, dziedot Vissvētākās Jaunavas Marijas litāniju, festivāla dalībnieki gājienā devās uz baznīcu, kur uzticēja Dievmātei sarakstītos un savās sirdīs glabātos lūgumus. Kā atzina E. Krūmiņliepa, ja parasti Līvbērzes baznīcā ir auksti, tad šajā brīdī tā likās piepildīta un silta.
LRKB IC
Scroll To Top