Diskusija par Jāņa Pāvila II grāmatu „Atmiņa un identitāte”

3. jūnijā plkst. 16 Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzes mājā (O.Vācieša iela 6, blakus Rīgas Katoļu ģimnāzijai) notiks diskusija par pāvesta Jāņa Pāvila II sarakstīto grāmatu “Atmiņa un identitāte”.

Diskusijas dalībnieki būs Latvijas Valsts prezidente (1999 -2007) Vaira Vīķe – Freiberga, Romas Katoļu Baznīcas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, profesore Maija Kūle un Latvijas vēstnieks pie Svētā Krēsla Einars Semanis, bet to vadīs Latvijas Radio žurnālists Gusts Kikusts.

Jāņa Pāvila II pēdējā grāmata “Atmiņa un identitāte” ir izcils filozofisks darbs, kas gan raksturo mūsdienu Eiropas garīgo kontekstu, gan arī īpaši runā par tēvzemes mīlestību un patriotismu – tēmām, kas vitāli svarīgas Latvijā šodien. Jānis Pāvils II apliecina: “Patriotisms nozīmē mīlēt visu to, kas attiecas uz tēvzemi, – mīlēt vēsturi, tradīcijas, valodu, dzimtās zemes dabu. Tā ir mīlestība arī pret savu tautiešu daiļradi – viņu gara augļiem.” Grāmata interesentiem palīdzēs atrisināt šķietamo pretrunu starp latvisko kultūru, kristietību, katolicismu. Jānis Pāvils II pozitīvi mūs it kā iedrošina – būt latviskiem ir mūsu Dieva dotā identitāte. Grāmatā arī iztirzāti daudzi filozofiski jautājumi – kas ir labais un kas ļaunais, kas ir pestīšana kā ļaunumam uzliktā robeža, kas ir patiesa brīvība un kas ir atbildība, kas ir patiesa demokrātija – kādas ir ar to saistītās iespējas un risks.

Grāmatas izdevuma tulkojums latviešu valodā pirmo reizi tika prezentēts 27. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Grāmatu tulkojusi Dagnija Dreika- Matule, teksta gala versiju veidojusi literārā redaktore Astra Feldmane, konsultējoties ar filozofi Žaneti Narkēviču. Grāmata iznāk, pateicoties bīskapa Antona Justa atbalstam.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti