Now Reading
Jūlija beigās uz Latviju atvedīs svētceļojošo Pasaules Jauniešu dienu krustu

Jūlija beigās uz Latviju atvedīs svētceļojošo Pasaules Jauniešu dienu krustu

Pirmdien, 26. maijā, notika Rīgas arhidiecēzes priesteru konference, kurā priesteri uzzināja par gaidāmo Pasaules Jauniešu dienu krusta svētceļojumu pa Latviju. Kā pastāstīja priesteris Andris Kravalis, Pasaules Jauniešu dienu krusta svētceļojums Latvijā notiks no 28. jūlija līdz 8. augustam, gatavojoties Pasaules Jauniešu dienām Krakovā 2016. gadā.

Koka krustu Jānis Pāvils II uzticēja pasaules jauniešiem 1984. gadā. Tas laikā starp Pasaules Jauniešu dienām ceļo no vienas valsts uz citu, tādā veidā gatavojot jauniešus gaidāmajam lielajam notikumam. Krusts ceļos pa vairākām Latvijas baznīcām, lai pēc tam tālāk tiktu nogādāts Krievijā. 31. jūlijā krusts būs Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē, bet 1. augustā svētceļnieki krustu un Dievmātes ikonu „Salus Populi Romani”, kas kopš 2003. gada ceļo kopā ar krustu, nesīs uz Rīgas Vissvētākās Trīsvienības baznīcu. Svētceļojuma laikā Pasaules Jauniešu dienu krusts būs arī citās Latvijas draudzēs.
Betānijas dominikāņu māsa Diāna priesteru konferencē pastāstīja par jūnijā gaidāmo vasaras nometni Pirmās Komūnijas bērniem no visas Latvijas un par iesaistīšanās iespējām.

Priesteris Ronalds Melkers, balstoties uz Baznīcas dokumentiem, stāstīja par priesteru un bīskapa attiecībām – kāda ir bīskapa un priestera misija un sūtība, kādas rakstura iezīmes priesteri vēlas redzēt bīskapā un ko bīskaps sagaida no priesteriem. Pēc tam šis jautājums tika sīkāk apskatīts darba grupās.
Tāpat priesteri pārrunāja vairākus aktuālos jautājumus, kas saistīti ar gaidāmo priesteru ordināciju, arhibīskapa pastorālo darba plānu, iesaistīšanos svētceļojumos.
LRKB IC
Scroll To Top