Akcijas “40 dienas dzīvībai” 1. dienā: „Dievam ir humora izjūta!”

23. septembrī Latvijā un vēl vairāk kā 20 valstīs tika uzsākta akcija „40 dienas dzīvībai”. Tā sākās ar atklāšanas dievkalpojumu Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā pl. 7:30, ko celebrēja priesteri Aivars Līcis un Andris Kravalis. Priesteris Aivars atzīmēja, ka ir zīmīgi, ka akcija šogad sākas dienā, kad Baznīca piemin sv. tēvu Pio no Pjetralčīnas un noslēdzas 1. novembrī – Visu svēto dienā.

Pēcpusdienā grupa akcijas dalībnieku pulcējās Sv. Jēkaba katedrālē, lai, apcerot Kunga ciešanas, lūgtos par visiem bērniem, kuriem draud aborts. Ir skumji apzināties, ka arī mūsdienās cilvēks uz savas šķietamās labklājības altāra gatavs upurēt otru cilvēku, bet gaidītā atrisinājuma vietā pēc īsāka vai ilgāka laika nāk tikai jaunas ciešanas.

Otrā pasaules kara gados Anglijā daudzviet bijis izvietots plakāts ar uzrakstu „Viens tavs vārds kādam var maksāt dzīvību!”. Dažkārt liekas, ka derētu arī plakāts: „Tava klusēšana kādam nedzimušajam var maksāt dzīvību!” Lūgties – tas ir labi, bet ikviens kristietis ir aicināts iestāties par nedzimušajiem arī publiski – piedaloties lūgšanu gājienos, atbalstot Krīzes grūtniecības centru, kustību „Par dzīvību” vai palīdzot praktiski.

Akcijas pirmās dienas vakarā dalībnieki vienojās sadraudzībā un izlozēja ārstu, par kuru īpaši lūgsies akcijas laikā. Kāda no dalībniecēm izlasījusi ārsta vārdu un darbavietu, iesaucās: „Dievam ir humora izjūta! Man ar šo ārstu ir bijusi darīšana – kad es gaidīju meitiņu, viņš man ieteica abortu!” Tagad viņa lūgsies par šī ārsta atgriešanos.

Tuvākie akcijas pasākumi Latvijā būs nedēļas nogale Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzē (Ojāra Vācieša ielā 6) 25. – 27. septembrī, lūgšanu gājiens no Rīgas Sv. Alberta draudzes 26. septembrī (sāksies ar Svēto Misi pl. 8). 1. oktobrī adorāciju dzīvības nodomā rīko kustība „Pro Sanctitate”.

Jānis Lulle, akcijas „40 dienas dzīvībai” koordinators Latvijā

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti