Rēzeknes-Aglonas diecēzē jauns diakons

27. septembrī Rēzeknes Jēzus sirds katedrālē Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis par diakonu iesvētīja Filipu Davidoviču. Diakons F. Davidovičs nāk no Polijas, Ļubļinas. Viņš ir studējis Varšavas Garīgajā seminārā, bet pēc tam ieradās Latvijā.

Latvijā pirmo gadu viņš pavadīja Ogrē, kur pie prāvesta Konstantīna Bojāra mācījās latviešu valodu. Pēc diviem Rīgas Garīgajā seminārā pavadītajiem gadiem viņš devās uz Sanktpēterburgu, kur šī gada 22. maijā pabeidza Sanktpēterburgas Garīgo semināru un ieguva teoloģijas bakalaura grādu Laterāna Pontifikālajā universitātē.

Pēc diakona svētībām F. Davidovičs sacīja: “Pateicos Dievam, kurš man deva spēju atpazīt un uzturēt sevī šo aicinājumu, kā arī deva spēku grūtību mirkļos, ļaujot nonākt līdz šai dienai.”

Diakons turpmāk kalpos kādā no Rēzeknes-Aglonas diecēzes draudzēm. Latviešu valodu viņš jau ir iemācījies, bet tagad jāmācās latgaliešu valoda, jo Latgales draudzēs latviešu valodu izmanto reti. F. Davidovičs atzīst, ka tas ir jauns izaicinājums, tomēr jau tagad priecājas par šo iespēju.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti