Brāļu kapos piemin pirmos kritušos strēlniekus

Trešdien, 28. oktobrī, Rīgas Brāļu kapos notika piemiņas pasākums, atzīmējot 100 gadus kopš pirmajiem apbedījumiem, kad 1915. gada 28. oktobrī šajā vietā zemē tika guldīti pirmie trīs Tīreļpurvā kritušie Latviešu strēlnieki – Jēkabs Timma, Jānis Gavenas un Andrejs Stūris. Atceres brīdī piedalījās un klātesošos uzrunāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tradicionālo reliģisko konfesiju pārstāvji, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, atjaunotās Latvijas prezidents Guntis Ulmanis, kā arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Pasākums sākās ar svinīgu gājienu uz varoņu terasi, kuram sekoja valsts himna, svētbrīdis un uzrunas. Pēc tam pasākuma dalībnieki devās pie pirmo trīs kapos apbedīto un šajā dienā pārapbedītā strēlnieka kapa, bet noslēgumā tika svētīta Brāļu kapu atjaunotā noslēdzošā siena “Māte Latvija ar kritušajiem dēliem”.

Brāļu kapu simtgades atceres pasākumā piedalījās arī Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš savā uzrunā klātesošajiem atgādināja: “Šie karavīri neizvēlējās sevi pasargāt, bet atdot savu dzīvību dzimtenei. Tas ir aktuāli arī šodien. Lai Latvija varētu būt brīva un plaukstoša, katram no mums ir jādod sevi otram, savai tautai.”

Patlaban Brāļu kapos ir apbedīti vairāk nekā 870 kritušie karavīri. Lai arī kapi tika iesvētīti 1936. gada 11. novembrī, jau kopš 1915. gada šajā vietā līdzās Meža kapiem sāka apbedīt kritušos.

LRKB IC; FOTO: Edmunds Brencis F/64 Photo Agency

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti