Pirmais “Mīlestības grauds” Iecavas MiniZoo

3. oktobrī viens no septiņiem “Mīlestības graudiem” tika iemests “Lielajās Mīlestības Dzirnavās” ceļā uz Pasaules Jauniešu dienām Krakovā, kad, pateicoties organizācijai “Caritas Latvija”, Kalkutas māsām, Jauniešu pastorālās mājas brīvprātīgajiem un ziedotājiem, bērni ar īpašām vajadzībām un viņu vecāki kopā varēja apmeklēt Iecavas novada MiniZoo “Dobuļi”.

Uz Iecavu devās kustības “Ticība un gaisma” ģimenes no Rīgas, kā arī Alūksnes un Balvu bērnu, jauniešu ar īpašām vajadzībām atbalsta centra “Saulstariņi” bērni, viņu vecāki, brāļi un māsas. Kopā ar 50 pasākuma dalībniekiem uz MiniZoo devās krietns pulciņš jauniešu, kuri palīdzēja radīt neaizmirstamu dienu. Daži no viņiem bija mērojuši garu ceļu. Īpaša pateicība Unai Balcevičai un Ievai Jokstei, kuras bija sagatavojušas brauciena aktivitātes. Visu kopdarbs nesa bagātīgus augļus.

Mūsu draugi no Alūksnes un Balviem sestdienas rītā bija izbraukuši jau ap pl. 6, lai vēl no rīta visi kopā no Rīgas varētu doties iecerētajā ekskursijā. Liels bija atkalredzēšanās prieks. Esam ļoti pateicīgi mūsu draugiem no Alūksnes un Balviem, kuri vienmēr ir atvērti un atsaucīgi. Īpašs paldies jāsaka Mārai Podkalnei, kura neatstāj novārtā nevienu no Alūksnes vai Balvu “Saulstariņu” ģimenēm, tām vienmēr tiek piedāvāts kaut kas interesants.

“Dobuļos” pirmās ciemiņus sagaidīja, nepacietīgās kaziņas un aitiņas, kuras atļāva sevi noglāstīt. Atradām arī daudz eksotisku dzīvnieku: pērtiķīšus, ķengurus, strausus jenotu, degunlācīšus, un daudz skaistus un neredzētus putnus. Daži pasēdēja arī mazā baltā ponija mugurā.

Pēc dzīvnieku pētīšanas, mūs sagaidīja kopīga maltīte, sarunas, iepazīšanās, jauniešu priecīgā čalošana, bērnu skraidīšana un rotaļas. Vēlāk jaunieši izrādīja pašu sagatavoto leļļu teātri. Visi uzmanīgi sekoja sižetam līdz brīdim, kad jautrības eksploziju radīja paši aktieri, kas “izvēlās” no slēpņa.

Ar katru reizi arvien dziļākas saknes laiž jauniešu un bērnu ar īpašām vajadzībām draudzība. Ar katru reizi vairāk pārliecināmies, cik ļoti tuvu klāt šiem bērniem un viņu ģimenēm ir Dievs. Viņi ir atvērti, un ir gatavi saņemt un dot, viņi no sirds priecājas par vienkāršām lietām. Viņi ir pateicīgi par visu, ko saņem.

Mēs sakām lielu paldies atbalstītājiem: “Caritas Latvija” un visiem labiem cilvēkiem, kuri dalījās savās finansēs, lai šī prieka pilnā pēcpusdiena notiktu! Paldies un lai Dievs bagātīgi atlīdzina.

Irēna Pujāte, “Ticība un Gaisma” brīvprātīgā

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti