Bauskā skatāma ikonu izstāde “Terra Mariana – Dievmātes zeme”

Sestdien, 28. novembrī, Bauskas muzejā tika atklāta izstāde “Terra Mariana – Dievmātes zeme”, kurā varēs apskatīt ikonu gleznošanas darbnīcas “Eleusa” mākslinieku un studentu radītās ikonas. Izstāde izveidota, atzīmējot 800 gadus, kopš 1215. gadā pāvesta Inocenta III sasauktā Laterāna IV koncila laikā jaunkristīto Livonijas zemi pasludināja par Terra Mariana jeb Māras zemi.

Kā pastāstīja “Eleusa” pārstāve Evija Rudzīte, izstādes pirmajā zālē ir skatāmas darbnīcas mākslinieku radītās Dievmātes ikonas, otrā zāle ir veltīta Austrumu svētkiem, bet trešajā zālē ir skatāmi ikonu gleznošanas darbnīcas studentu darbi – Bizantijas un senkrievu ornamenti. Izstādi atklāja kardināls Jānis Pujats, kurš klātesošajiem atgādināja par Terra Mariana vēsturi un Dievmātes nozīmi līdz pat šodienai ne tikai mūsu zemē, bet arī citur pasaulē.

E. Rudzīte arī pastāstīja, ka līdzīga izstāde jau notika Rīgas Domā un Zviedrijā, bet nākamgad plānots šos darbus izrādīt arī citās Latvijas vietās, jo interese par ikonām ir liela. Ikonu gleznošanas darbnīca darbojas jau trešo gadu, un vidēji to apmeklē ap desmit studentu. Tāpat cilvēki nāk uz lekcijām par ikonām un ik pa laikam mākslinieku radītos darbus nopērk.

Izstāde Bauskas muzejā būs skatāma līdz 2016. gada 10. janvārim. 

LRKB IC; FOTO: Edgars Vieglais

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti