Daugavpilī piedāvās apmācības seminārus bijušo ieslodzīto līdzgaitniekiem

Cietuma kapelānu dienests sadarbībā ar organizāciju “Caritas Latvija” 7. novembrī Daugavpilī sāks semināru ciklu “Atver durvis uz brīvību”. Ciklā ietverti četri semināri, kuru mērķis ir sagatavot līdzgaitniekus bijušajiem ieslodzītajiem.

Kā pastāstīja Cietuma kapelānu dienesta pārstāvis Mārtiņš Krūklis, jau aizvadītā gada pavasarī radās doma attīstīt līdzgaitniecību bijušajiem ieslodzītajiem. Notika arī seminārs, tomēr secinājums bija viens – līdzgaitnieki ir nepieciešami dažādās Latvijas vietās, tāpēc arī radās doma, ka jāsagatavo šādi speciālisti reģionos.

Līdzgaitniecības mērķis ir atbalsta sniegšana bijušajiem ieslodzītajiem. Tas nenozīmē viņu problēmu risināšanu, jo cilvēkam pašam ir jārisina savas problēmas. Līdzgaitnieku uzdevums drīzāk ir uzklausīt, piedāvāt nepieciešamo informāciju un iespēju iepazīt citus cilvēkus, neatgriežoties vecajā situācijā un tajā draugu lokā, kas ved atpakaļ uz noziedzību.

Semināra četrās tikšanās reizēs – 7., 14., 21. un 28. novembrī – interesentiem Daugavpilī būs iespēja uzzināt, kāda ir situācija ieslodzījumā un pēc tā; izspēlēt situāciju spēles; mācīties empātisko klausīšanos, jo līdzgaitniecībā ir vairāk jāklausās, nevis jāuzspiež savas viedoklis; tikties ar psihologiem; piedalīties praktiskās nodarbībās; uzklausīt liecības.

Patlaban pilotprojekta ietvaros divas līdzgaitniecības grupas jau darbojas. Katrā līdzgaitnieku grupā ir četri cilvēki, kas pavada vienu ieslodzīto trīs mēnešus. Ar bijušo ieslodzīto tiek slēgts sadarbības līgums.

Ar iespējamiem līdzgaitniecības klientiem, kuriem varētu būt nepieciešama šāda veida palīdzība, iepazīšanās notiek jau ieslodzījuma laikā. Par šādu iespēju tiek informēti cietuma darbinieki un paši ieslodzītie.

Semināram Daugavpilī var pieteikties līdz 5. novembrim, rakstot uz e-pastu: info@caritas.lv un zvanot pa tālruņiem: 29987321; 29635337. Plānots, ka nākotnē šādi semināru cikli notiks arī citos Latvijas reģionos.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti