Now Reading
Latgales jaunieši tikās Baltinavā

Latgales jaunieši tikās Baltinavā

17. oktobrī Baltinavā notika trešā Latgales draudžu jauniešu tikšanās. Pasākumā šoreiz piedalījās ap 70 bērnu un jauniešu no Baltinavas, Šķilbēnu, Balvu, Viļakas, Ludzas draudzes.

Tikšanos atklāja Baltinavas un Šķilbēnu draudzes prāvests Staņislavs Prikulis. Viņš stāstīja par Baltinavas Kunga Jēzus Kristus pasludināšanas baznīcas vēsturi un par draudzes pašreizējām aktivitātēm. Turpinājumā sevi prezentēja pārējo draudžu pārstāvji, stāstot, dziedot, rādot plakātus un fotogrāfijas.

Lai jauniešiem būtu spēks gan darboties, gan lūgties, vietējie draudzes locekļi bija sagatavojuši garšīgas pusdienas, un vakarā pēc Svētās Mises visus sagaidīja karsta tēja un maizītes. Pēcpusdienā visi dalībnieki varēja iepazīties ar Baltinavu un piedalīties radošajās darbnīcās. Bija iespēja Amatnieku centrā veidot rožukroņus un krustiņus. Baltinavas vidusskolā Eiropas Kristīgo gaidu Baltinavas vienība mācīja Latvijas Jauniešu dienās Aizkrauklē apgūtos zibakcijas deju soļus. Baltinavas kristīgajā internātpamatskolā bija iespēja izrotāt sveces. Savukārt draudzes mājā varēja pārbaudīt savas prasmes galda futbola un galda tenisa turnīros.

Pēc aktīvas pastaigas un rosīgas darbošanās visi pasākuma dalībnieki pulcējas baznīcā uz kopīgu adorāciju, Rožukroņa lūgšanu un Euharistisko upuri. Tikšanās noslēdzās vēlu vakarā ar slavēšanu svecīšu gaismā. Slavēšanās laikā Balvu draudzes jaunieši saņēma ceļojošo Dievmātes figūru. Ceļojošā Dievmātes figūra ceļo uz to draudzi, kurā notiks nākamās Latgales draudžu jauniešu tikšanās. 

Latgales draudžu jauniešu tikšanās tradīcija aizsākās Ludzā šī gada aprīlī; otrā tikšanās notika jūlijā, Aglonā. Plānojams, ka arī turpmāk tikšanās notiks regulāri, tas ir, reizi 3 mēnešos, lai dažādu draudžu bērni un jaunieši varētu kopīgi izdzīvot savu kristīgo identitāti, sadraudzētos un izjustu ticīgo vienotību Baznīcā.                         

Māsa Marija Terēze; FOTO: Vilhelms Laganovskis

Scroll To Top