Now Reading
Mārtiņa tirgū Katoļu ģimnāzijā labdarībai savākti vairāk nekā 226 eiro

Mārtiņa tirgū Katoļu ģimnāzijā labdarībai savākti vairāk nekā 226 eiro

Šodien Rīgas Katoļu ģimnāzijā notika jau par tradīciju kļuvušais Mārtiņdienas labdarības tirdziņš. Lai arī svētā Mārtiņa no Tūras dienu Baznīca atzīmē 11. novembrī, tirdziņš notika 10. novembrī, kad senie latvieši svinēja Mārtiņa dienu.

Rīta Svētās Mises laikā skolas kapelāns Modris Lācis pastāstīja par Mārtiņu, kurš, saskaņā ar leģendu, kādam ubagam ziedoja pusi sava mēteļa. Kapelāns arī uzsvēra to, ka šis svētais, kurš pēc tam kļuva par bīskapu, bija dedzīgs evaņģelizētājs, tas ir, viņš visiem stāstīja par Dievu.

Sākumskolas bērni tirdziņam gatavojās, paši darinot pārdodamās lietas. Daļu no ievāktajiem līdzekļiem bērni katru gadu ziedo Mārtiņa fondam, kura redzeslokā ir bērni ar onkoloģiskām saslimšanām. Nav svarīgi, cik daudz tiek ziedots, tas ir katra pārdevēja ziņā, bet galvenais ir piedalīties un ziedot kaut nelielu daļu nopelnītā. Šogad labdarības tirdziņā tika savākti vairāk nekā 226 eiro, kas drīzumā tiks pārskaitīti fondam.

Skolotāji izsaka lielu pateicību bērnu vecākiem, kas palīdz rokdarbu un našķu tapšanā, kā arī par viņu pašaizliedzību, jo preces sagatavošana izmaksā daudz vairāk, nekā bērni tirdziņā nopelna.

LRKB IC

Scroll To Top