Portālā draudzedraudzei.lv meklē un atrodi

Šī gada augustā Latvijā sāka darboties praktisko lietu apmaiņas un kalpošanas portāls draudzedraudzei.lv, kurā var saņemt un dalīties ar dzīvei nepieciešamām lietām un palīdzību, iepazīstoties ar vietnē jau ievietotiem sludinājumiem vai ievietojot savus. Portāla lietotāju skaits šo mēnešu laikā pieaudzis līdz 268 un zināms, ka šai laikā veiksmīgi noslēgti vairāki darījumi.

Kā ziņots, portāla mērķis ir atbalstīt organizācijas “Caritas Latvija” darbību, un organizācijas pārstāve Egita Volinska pastāstīja, ka līdz šim saņemtas vairākas pozitīvas atsauksmes no cilvēkiem, kas snieguši un saņēmuši palīdzību, pateicoties portālam.

Viens no portāla lietotājiem ir Vitālijs Morozovs. Viņš portālā piereģistrējies jau drīz vien pēc tā izveidošanas un saņēmis gan skolas somas četriem bērniem, gan datoru, jo vecais bija sabojājies, gan arī medikamentus: “Biju stipri saslimis un, pateicoties draudzedraudzei.lv, dabūju zāles, kas kādam citam vairs nebija vajadzīgas, tāpēc ļoti ātri izveseļojos. Turklāt iepazinos ar dažiem cilvēkiem.”

Kāda Siguldas draudzes “Caritas” grupas aktīviste pastāstīja, ka grupas redzeslokā ir ap 60 vecāka gadagājuma cilvēku. Vienai no šīm kundzēm bija operācija, un pēc tās bija nepieciešams iegādāties asinsspiediena mērītāju. Diemžēl sievietei nebija nepieciešamās naudas summas, arī “Caritas” tobrīd tāda summa nebija pieejama, tāpēc tika ievietots sludinājums. Drīz viena atsaucās kāda jauna meitene, kura pajautāja, cik mērītājs maksā, un ieskaitīja “Caritas” kontā nepieciešamo summu.

Arī pati E. Volinska pastāstīja, ka izmantojusi portālu. Viņa ievietoja paziņojumu, ka atdod autokrēsliņu. Atsaucās kāda ģimene ar trim bērniem no Aizkraukles. Ņemot vērā, ka vīrietis strādā Rīgā, abām ģimenēm izdevās satikties, un mazajai meitenei tagad ir sēdeklītis.

Draudzedraudzei.lv iniciatori ir laji, kas projektu izveidoja sadarbībā ar Latvijas priesteriem. Dalība projektā ir brīvprātīga un visas lietas un darbi tiek piedāvāti bez maksas. Lai kļūtu par portāla lietotāju, ir jāsaņem elektronisks uzaicinājums no draudzes prāvesta, draudzes atbildīgā vai arī sazinoties ar vietnes administratoru, atverot portālu draudzedraudzei.lv. Gandrīz visu Latvijas draudžu prāvesti uzaicinājumu pievienoties portālam jau ir saņēmuši. Tas nozīmē, ka viņi, kā arī citas pilnvarotās personas var izsūtīt ielūgumus citiem cilvēkiem, kas savukārt var reģistrēties, aizpildot anketu un izvēloties lietotāja vārdu un paroli.

Portāla lietošana nozīmē, ka ikviens interesents var ievietot sludinājumu, kā arī jau ievietoto sludinājumu sarakstā atrast risinājumu savām vajadzībām. Sludinājumiem ir vairākas kategorijas, piemēram, apģērbs, bērni, grāmatas, datori, lauksaimniecība, māja un remonts, māksla, amatniecība, pārtika, pakalpojumi, mēbeles, sadzīves tehnika un citas.

Ievietojot sludinājumu, savi kontakti nav jāuzrāda, jo tos var apskatīties, uzklikšķinot uz cilvēka vārda. Interesenti pēc tam var izmantot dažādas iespējas: jautāt – tas notiek publiski, lai arī citi interesenti varētu gūt papildu informāciju; rezervēt – tad arī citi redzēs, ka prece jau rezervēta vai arī varēs sarakstīties ar rezervētāju, ja prece kādam citam konkrētajā brīdī nepieciešama vairāk; darīt – atzīmē, kad darījums ir veiksmīgi pabeigts.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti