Now Reading
Vēl dažas dienas, lai akcijā atbalstītu karadarbībā cietušos bērnus

Vēl dažas dienas, lai akcijā atbalstītu karadarbībā cietušos bērnus

Vēl līdz 7. decembrim norisināsies akcija “Zvaigzne austrumos”, kuras laikā var iepriecināt karadarbībā cietušos bērnus, kas ir bijuši spiesti doties bēgļu gaitās un patlaban atrodas netālu no savām līdzšinējām dzīvesvietām. Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) datiem, pasaulē ir vairāk nekā 6 miljoni bērnu, kas karadarbības dēļ palikuši bez mājām. ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR) prognozē, ka puse no kara bēgļiem pasaulē ir bērni.

Augustā aicinājām iesaistīties akcijā, kuras laikā varēja gatavot “Brīnumu kastītes” Ukrainas bērniem. Arī šoreiz ideja ir līdzīga, jo akcijas rīkotāji piedāvā sagatavot nelielas dāvanu kastītes, kopumā cerot savākt un nosūtīt 6000 mazu dāvanu sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem Jordānijā, sudāniešu bēgļu bērniem Ēģiptē un bēgļu bērniem, kas ar laivām izcēlušies vai izglābti Vidusjūras ūdeņos un patvērumu atraduši Maltas salā.

Lai piedalītos akcijā, ir jāatrod vidēja izmēra kartona kurpju kaste, kuru var izrotāt un izveidot par dāvanu kasti. Pēc tam jāizvēlas bērna vecums un dzimums, kuram  konkrētā dāvana būs piemērota. Tad akcijas mājaslapā www.zvaigzneaustrumos.lv jāatrod, jāizdrukā, jāaizpilda un uz dāvanas jāuzlīmē anketa-uzlīme.  Dāvanu kastīte jāpiepilda ar saturu, piemēram, rotaļlietu, rakstāmpiederumiem, siltām zeķēm, higiēnas precēm, kādu kārumu (kas nekūst!), T-kreklu vai greznumlietu. Saturam vēlams būt pēc iespējas daudzveidīgam, bet bez salauztām, šķidrām, viegli plīstošām lietām vai spēļu ieročiem. Islāma kultūrā nav pieņemts attēlot cilvēku, tāpēc nevajadzētu sūtīt lelles, bet no rotaļlietām — sunīšus un cūciņas. Nelieciet dāvanu kastē arī dažādus reliģiskus simbolus un literatūru.

Kad kastīte piepildīta, par savu veikumu var pastāstīt citiem un aicināt pievienoties, izmantojot arī sociālos tīklus (zvaigzneaustrumos #kurpjukaste). Lai kastīte sasniegtu galamērķi, biedrības „Baltic Global Initiative” kontā jānoziedo 5 eiro ceļa izdevumiem ar norādi „Zvaigzne austrumos”. Pēc tam kastīte jānogādā kādā no akcijas “Zvaigzne austrumos” savākšanas punktiem, par kuriem var uzzināt akcijas mājaslapā). Kastītē var atstāt arī savu e-pasta adresi, lai uzzinātu par dāvanas nonākšanu pie bērniem.

Atbalstot akciju, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs norādīja: “Kristiešu pienākums ir palīdzēt nelaimē nonākušajiem. Pastarās tiesas ainā Jēzus to min kā vienīgo kritēriju, lai ieietu Debesu valstībā.”

Aizvadītajā gadā akcijas laikā tika aizsūtītas 3550 kurpju kastītes ar dāvanām sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem, kas patvērumu atraduši kaimiņvalstī Jordānijā. Kastītes ziedoja skolas, bērnudārzi, uzņēmumu kolektīvi, draudzes un privātpersonas. Akcijā var piedalīties, nesūtot kurpju kastes, bet ziedojot organizācijas kontā līdzekļus segu iegādei ar norādi “Bēgļu segām”. 

LRKB IC

Scroll To Top