Vēl līdz 12. novembrim iespēja pieteikties stipendiju konkursā

Vēl nedēļu – līdz 12. novembrim – Prelāta Ādolfa Grosberga piemiņas stipendiju fonds gaidīs studentu pieteikumus 2015. gada stipendiju konkursam. Konkursā var piedalīties studenti, sākot ar otru studiju gadu, kas studē kādā no akreditētajām Latvijas augstskolām un akreditētajām programmām pamatstudijās, izvērtējot pirmā gada studiju sekmes.

Pretendentam ir jāpieder kādai no Katoļu Baznīcas draudzēm Latvijā, kā arī aktīvi jādarbojas draudzē, jaunatnes vai sabiedriskajā darbā. Stipendijas piešķiršanas gadījumā studenti stipendiju var izmantot sociālo un studiju procesa vajadzību segšanai, tai skaitā studiju maksas segšanai. Savukārt pēc studiju beigšanas stipendiātam ir morāls pienākums aktīvi atbalstīt Katoļu Baznīcas darbu Latvijā.                

Prelāta Ādolfa Grosberga piemiņas stipendiju fonds Latvijā sāka darboties 2009. gada vasarā, bet pirms tam tas bija aktīvi darbojies ASV. Fonda mērķis ir atbalstīt trūcīgus latviešu katoļu studentus, kas tiecas iegūt izglītību, kā arī saglabāt prelāta Ādolfa Grosberga piemiņu. 2013. gadā fonds, pateicoties sadarbībai ar Bīskapa Jāzepa Rancāna fondu ASV, uzsāka arī bīskapa Jāzepa Rancāna piemiņas stipendijas piešķiršanu Latvijā. Tāpēc šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, tiks piešķirtas divas Ādolfa Grosberga piemiņas stipendijas un divas bīskapa Jāzepa Rancāna piemiņas stipendijas.

Pērn Prelāta Ādolfa Grosberga piemiņas stipendijas ieguvējas bija Linda Pūdāne un Alise Timbare. Bīskapa Rancāna piemiņas stipendijas ieguvēji bija Nils Mosejonoks un Irēna Pujāte. Savukārt viena no pirmajām Ā. Grosberga stipendijas ieguvējām bija Digna Tarvida, kura Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē studēja grāmatvedību un finanses. Paralēli studijām Digna iesaistījās dažādās kristīgajās aktivitātēs, tostarp Jelgavas studentu Alfa kursa organizēšanā. “Vēlējos gūt papildus finanses dažādu mērķu realizēšanai, piemēram, autovadītāja tiesību nokārtošanai, Pasaules Jauniešu dienu Madridē apmeklēšanai. Stipendijas saņemšana ļāva man iepazīt citus jauniešus, kas aktīvi darbojas Katoļu Baznīcā Latvijā un Katoļu studentu apvienību “Dzintars”, kas koordinē šo stipendiju piešķiršanu. Pēc studiju pabeigšanas vienu dzīves gadu darbojos kā misionāre. Šobrīd strādāju valsts darbā un kalpoju Vidzemes Katoļu jauniešu centrā, ik pa laikam palīdzu jauniešu evaņģelizācijas skolā “Oasis”,” par sevi raksta Digna.

Stipendiāte Vineta Trimalniece pastāstīja, ka stipendijas saņemšana deva iespēju vairāk laika nodarboties ar lietām, kas dod prieku gan pašai, gan palīdz Baznīcai: “Piemēram, nu jau ceturto gadu kopā ar svētā Kamila lūgšanu grupiņu apmeklējam slimniekus. Šobrīd arī turpinu studijas Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā, padziļinot savas zināšanas, īpašu uzmanību pievēršot jautājumam par veciem cilvēkiem un viņu vērtību Baznīcā un pasaulē. Šāda stipendija patiešām ir liels atvieglojums jauniešiem, tā ir iespēja “neskriet” līdzi pasaules ritenī, bet dod iespēju vairāk iepazīt sevi, Kristu un Baznīcu.”

Piesakoties stipendijai, pieteikuma vēstulē jānosūta aizpildīta pieteikuma veidlapa, rekomendācija no draudzes prāvesta, CV, izziņa par studijām un sekmēm no augstākās mācību iestādes, kurā stipendijas pretendents studē. Pieteikums jānosūta elektroniski uz adresi: fonds.grosbergs@inbox.lv  līdz 2015. gada 12. novembrim. Fonda valde izsludinās konkursa rezultātus mēneša laikā pēc dokumentu iesniegšanas termiņa beigām. Papildu informācija pieejama pa e-pastu:fonds.grosbergs@inbox.lv vai pa tālruņiem: 29532069 (Ieva Pētersone), 26810848 (Inese Runce). Stipendijas pieteikuma veidlapa pieejama mājaslapā: http://prelata-agrosberga-pieminas-stipendiju-fonds.mozello.lv/.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti