Now Reading
Aglonas bazilikas Kora skolas bērni piedalās starptautiskā festivālā “Pueri Cantores” Romā

Aglonas bazilikas Kora skolas bērni piedalās starptautiskā festivālā “Pueri Cantores” Romā

Šodien Romā sāksies Vispasaules bērnu un jauniešu koru federācijas “Pueri Cantores” 40. kongress-festivāls, kurā piedalīsies 128 kori no dažādām pasaules valstīm. Latviju festivālā, kura moto šogad ir “Izdziedāt savu cerību!”, pārstāvēs Aglonas bazilikas kora skolas kora grupa.

Kā uzsver Kora skolas direktore Ieva Lazdāne, kura šogad akcijā “Latvijas Lepnums” saņēma balvu nominācijā “Skolotājs”, gatavošanās festivālam bija darbietilpīga, jo bija jāapgūst daudzi jauni dziedājumi.  Kongresa atklāšana sāksies ar visu festivāla dalībnieku iziešanu caur Romas Svētā Pētera bazilikas Svētajām durvīm, kam sekos svinīgas uzrunas, kopīgas lūgšanas un dziedājumi. Savukārt rīt, 29. decembrī, dažādos Romas dievnamos notiks nacionālie dievkalpojumi. Latvijai tas notiks Svētā galdnieka Jāzepa (Giuseppe dei Falegnami) baznīcā. Svēto Misi celebrēs priesteris Juris Skutels.

Nākamajā dienā vairākās Romas baznīcās notiks Miera lūgšana. Agloniešiem kopā ar vēl 15 koriem pl. 12 pēc Latvijas laika tā notiks Jēzus Sirds bazilikā.  31. decembrī kopā ar citiem festivāla dalībniekiem  dziedātāji no Aglonas tiksies ar pāvestu Francisku, bet 1. janvārī  Svētā Pētera bazilikā notiks festivāla noslēguma Svētā Mise, kuru celebrēs pāvests. Dievkalpojuma laikā upurdāvanas pienesīs Aglonas bazilikas Kora skolas audzēkne Katrīna Valaine. Pēc kongresa noslēguma aglonieši vēl apmeklēs Itālijas pilsētiņu Orvieto, bet pēc tam dosies atpakaļ uz mājām.

Festivāla “Pueri Cantores” mērķis ir bērnu liturģiskās dziedāšanas attīstīšana un popularizēšana. Lai visiem mazajiem dziedātājiem būtu iespēja satikt pāvestu, reizi četros gados festivāls tiek rīkots Romā. 

LRKB IC

Scroll To Top