Betlēmes Miera uguns sestdien arī Latvijā

Sestdien, 19. decembrī, pl. 18 Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā notiks ekumenisks dievkalpojums, kura laikā Ukrainas skautu organizācijas “Plast” pārstāvji nodos rīdziniekiem Betlēmes Miera uguni. Tā ir uguns, kura tika aizdegta Kunga piedzimšanas bazilikā Betlēmē no uguns, kas deg Jēzus piedzimšanas grotā. Pasākumā Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā aicināti piedalīties pareizticīgo, luterāņu, baptistu un katoļu konfesijas pārstāvji, lai kopā aizlūgtu par mieru pasaulē un Latvijā. Konfesiju pārstāvji Miera uguni nesīs uz savām draudzēm, lai katrs ticīgais šo gaismu varētu aiznest uz savām mājām un aizdedzināt Ziemassvētku sveces.

Kā pastāstīja pasākuma koordinators Latvijā Arsēnijs Haitins, 1986. gadā Austrijas Radio (ORF) pirmo reizi organizēja akciju “Betlēmes Miera gaisma”. Uguns sākumā ceļo uz Austriju, no kurienes tās ceļš turpinās uz vairāk nekā 30 Eiropas valstīm, bet pēdējos gados arī uz Ziemeļameriku, Meksiku un Kanādu. Jau septīto gadu Miera uguns atceļo arī uz Latviju. To atved Ukrainas skauti, kas paši piedāvāja šo misiju veikt.

Par uguns nodošanu arī pārējās valstīs rūpējas skauti. Tāpēc katru gadu tiek izvēlēts viens no skautu pārstāvjiem, kas uguni aizdedz Betlēmē un tālāk nodot dažādu valstu skautiem, lai viņi uguni ved uz savām un kaimiņvalstīm. Šogad, ņemot vērā situāciju Tuvajos Austrumos, uguni aizdedzināja deviņus gadus veca meitene no arābu kristiešu ģimenes. Viņa to nodeva aviosabiedrības “Austrian Airlines” pārstāvjiem, ar kuru palīdzību 28. novembrī Miera gaisma tika aizvesta uz Austriju.

Betlēmes pilsētas mērs Vera Babuna svinīgajā ceremonijā Miera gaismu nodēvēja par svarīgu simbolu šajos grūtajos laikos, kā arī par spēcīgu solidaritātes simbolu starp cilvēkiem visā pasaulē un Svēto Zemi. ORF reģionālais direktors Kurts Rammerštorfers savā uzrunā teica: “Mēs vēlamies parādīt, ka mēs ticam mieram un vēlamies mieru visiem cilvēkiem visā pasaulē.”

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti