FM radioviļņos sāks skanēt “Radio Marija Latvija”

Rīt, 8. decembrī, pl. 6 no rīta, atskaņojot Latvijas valsts himnu, FM radioviļņos sāks skanēt “Radio Marija Latvija”.  Radio būs dzirdams trīs frekvencēs: Rīgā – 97,3; Liepājā – 97,1 un Krāslavā – 97. Vairāki klausītāji radio jau ir iepazinuši testa versijā, jo kopš aizvadītā gada decembra to varēja klausīties internetā. Arī turpmāk tas būs iespējams mājaslapā www.rml.lv.

Kā pastāstīja “Radio Marija Latvija” pārstāvis Rihards Miķelsons, līdzekļi studijas izveidei un citiem ar radio darbības sākšanu saistītiem izdevumiem saziedoti, pateicoties biedrībai “Radio Maria World Family”. Tāpat “Radio Maria World Family” izvērtēja dažādus iespējamos raidīšanas variantus un izvēlējās pārpirkt trīs FM frekvences, kurās iepriekš Latvijā retranslēja Krievijas radiostacijas – SIA „Radio Augšdaugava”, SIA „QBS” un SIA „RETRO FM Liepāja”. Tāpēc turpmāk tiem, kas dzīvo Rīgā, Liepājā un Krāslavā, kā arī to tuvumā, būs iespēja “Radio Marija” klausīties FM viļņos.

8. decembra rīts radio sāksies pl. 6 ar Latvijas valsts himnu. Pēc tam programmā skanēs mūzika, pl. 11 tiks translēta Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas svētku Svētā Mise no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles. Sākot no pl. 12.30 līdz 16 radio paredzēta īpaša programma. Radio studijā būs “Radio Marija World Family” Eiropas pārstāvis Bernhards Mitterrutzners, “Radio Marija Latvija” programmas direktors priesteris Pēteris Skudra, programmas direktora asistents Māris Veliks un radio veicinātājs Rihards Miķelsons, kas saņems apsveikumus no citām “Radio Marija World Family” raidstacijām visā pasaulē. Pl. 14 radio apmeklēs arhibīskaps. Viņš iesvētīs radio telpas, kā arī vadīs katehēzi par Dieva žēlsirdības gadu. Laikā līdz pl. 16 programmas vadītāji tāpat sazināsies ar „Radio Maria World Family” prezidentu Vitorio Vikardi un brīvprātīgajiem, kuri pastāstīs par raidījumiem, kas būs dzirdami “Radio Marija Latvija” ēterā.

Radio pārstāvji norāda, ka ikdienā “Radio Marija” varēs klausīties kristīgu mūziku, Svētās Mises translācijas, kopā lūgties, kā arī padziļināt ticību un paplašināt savu redzesloku, pateicoties dažādiem raidījumiem.

“Radio Marija” sākumi ir meklējami Itālijā, kur tas sāka darboties 1998. gadā.  Tomēr pēc tam tas izplatījās arī citās valstīs, un šodien raidstacijas ir visos kontinentos. Radio īpašā misija ir būt kopā ar vecāka gada gājuma cilvēkiem, tiem, kas ir slimi, vientuļi, nabadzīgi vai atrodas ieslodzījumā. V. Vikardi tāpat uzsver: “Radio Marija programma nes cerību daudziem cilvēkiem, piedāvā viņiem dzīves virzienu un palīdz saglabāt bagāto kristīgās kultūras, tradīcijas un vēstures mantojumu. Esmu pārliecināts, ka Radio Marija Latvijā spēs dot spēcīgu pienesumu miera un vērtību saglabāšanā, kam ir neizdzēšama nozīme Eiropas kontinentā.” Savukārt P. Skudra atzīst: “Ne vienmēr cilvēkiem ir iespēja apmeklēt baznīcas dievkalpojumus, rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem vai vienkārši būt kopā ar citiem. Radio Marija ir viena no Baznīcas atbildēm, kas ļauj cilvēkiem labāk iepazīt un izprast Dievu, Baznīcu un ticību.”

 Visā pasaulē radio darbojas, pateicoties ziedojumiem un brīvprātīgajam darbam. R. Miķelsons pastāstīja, ka patlaban “Radio Marija Latvija” darbojas ap 50 brīvprātīgo, bet ir nepieciešami papildspēki. Tāpēc, lai iepazītu radio, tā darbību, kā arī uzzinātu par brīvprātīgā darba iespējām, interesenti ir aicināti uz atvērto durvju dienu šo ceturtdien, 10. decembrī, no pl.17 līdz 19 studijas telpās Rīgā, O. Vācieša ielā 6.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti