Now Reading
Koncerts “Ziemassvētkus gaidot 1715”

Koncerts “Ziemassvētkus gaidot 1715”

4. Adventa svētdienā, 20. decembrī, Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā notiks concerts “Ziemassvētkus gaidot 1715”. Koncertā piedalīsies baroka koris “Collegium Choro Musici Riga” un baroka orķestris “Collegium Musicum Riga” diriģenta Māra Kupča vadībā.

Kā informē pasākuma rīkotāji, koncertā varēs dzirdēt 300 gadus senu baroka mūziku, kura rakstīta tieši Ziemassvētku gaidīšanas laikam. Koncertā skanēs G. F. Tēlemaņa Rīgas mesa, M. A. Šarpentjē, J. D. Heinikena J.V. Mēdera un J. Fišera mūzika, kas 18. gadsimta pirmajā pusē skanējusi Rīgā un Latvijā . Tāpēc arī koncerta nosaukumā ietverts gada skaitlis 1715. Tas bija laiks, kad  bija beigusies Saules karaļa Luija XIV ēra, bet līdz brīdim, kad Eiropas ziemeļu daļa un Rīga atkopsies no kara postošajām sekām bija vēl jāgaida vairāki gadi.

Koncertā ieeja ir bez maksas. Koncerts notiek, pateicoties Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentam, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latvijas Kultūras ministrijai, Borisa un Ināras Teterevu fondam, Boom FM, Creative Europe, Emerging European Ensembles, Coffee inn, Rīgas Latviešu biedrībai.

LRKB IC

Scroll To Top