Now Reading
Sestdien aicina uz konferenci par bērnu kristīgo audzināšanu

Sestdien aicina uz konferenci par bērnu kristīgo audzināšanu

Sestdien, 5. decembrī, Āgenskalna baptistu draudzē notiks konference – ideju apmaiņa “Bērnu kristīga audzināšana”. Konferences organizētāji uzsver, ka bērni ir liela dāvana un arī nopietns uzdevums, jo cilvēka tapšanas ceļā mācās un veidojas gan viņš, gan apkārtējie – vecāki, brāļi un māsas, draudze un skola. Tā ir abpusēja mijiedarbība, kas padara bērna augšanas un audzināšanas pieredzi tik vērtīgu garīgā ziņā. Vecāki vēlas dāvāt bērnam vislabāko gan fiziskā, gan garīgā jomā, tomēr mūsu laikmetam raksturīgs liels akcents uz ārējās dzīves sakārtotību un nodrošinājumu. Tāpēc rodas jautājums, kā palīdzēt bērniem izaugt par spēcīgām, nobriedušām un Kristus evaņģēlijā sakņotām personībām.

Šī būs pirmā tikšanās vairāku līdzīgu pasākumu ciklā, un tās mērķis ir apzināt tos instrumentus, metodes un līdzekļus, kā kristīgais pasaules uzskats var tikt nodots bērniem ģimenē, draudzē, skolā un arī valstiskā līmenī. Konferences mērķauditorija ir galvenokārt kristieši, kuru ģimenēs aug bērni, kā arī visi tie, kuru ikdienas darbs vai kalpošana ir saistīta ar bērnu audzināšanu, piemēram, draudzes svētdienas skolā vai kristīgajā mācībā skolās. 

Konference sāksies pl. 9.30. Tajā referātu par bērnu kristīgu audzināšanu ģimenē lasīs vecās svētās Ģertrūdes draudzes mācītājs Rinalds Grants. Par bērnu kristīgu audzināšanu draudzes kontekstā stāstīs Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis. Siguldas katoļu draudzes prāvests Rihards Rasnacis ieskatīsies, kādi ir bērnu kristīgās audzināšanas skolā ieguvumi un izaicinājumi, savukārt Rīgas Lutera draudzes mācītājs Indulis Paičs skaidros, kāda ir saistība starp vecāku dvēselisko un garīgo briedumu un bērnu kristīgo audzināšanu.

Konferences laikā varēs iegādāties bērnu audzināšanai noderīgu literatūru, būs iespēja iepazīties ar bērnu kristīgās audzināšanas metodi “Godly Play”, uzzināt par bērnu kristīgās izglītības iespējām.

Dalības maksa ir 20 eiro, ja konferencē piedalās ģimene, tad dalības maksa ir 30 eiro (ja piedalās pusdienās, tad vēl 2,50 eiro). Pieteikšanās un papildu informācija, rakstot uz e-pastu: audzinasana2015@gmail.com.

LRKB IC

Scroll To Top