Now Reading
Siltie Ziemassvētki cietumā

Siltie Ziemassvētki cietumā

25. decembrī Iļģuciema cietumā notika tradicionālā Ziemassvētku Svētā Mise, kuru celebrēja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Dievkalpojumā piedalījās karmelītu tēvs Jaroslavs Nendza, kurš reizi mēnesī apciemo ieslodzītās. Kopā ar garīdzniekiem bija arī Rīgas Garīgā semināra audzēknis Jānis Grīgs. Svētajā Misē piedalījās arī Betānijas dominikāņu māsas un muzicēja jaunieši no Betānijas dominikāņu māsu Svētā Jāzepa klostera draudzes.

Pirms dievkalpojuma arhibīskaps un pārējie viesi apmeklēja Mātes un bērnu nodaļu. Neskatoties uz to to, ka nodaļā nav katoļticīgo, viesus silti uzņēma notiesātās un viņu bērni. Bērni saņēma dāvaniņas, kas bija sagatavotas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītā projekta ietvaros.

Cietuma kluba telpās uz Svēto Misi sapulcējās ap 70 dažādu konfesiju notiesātās. 5 katoļticīgās pieņēma Grēksūdzes sakramentu, savukārt dievkalpojuma laikā viena no sievietēm saņēma Pirmo Svēto komūniju, bet trīs – Iestiprināšanas sakramentu. Homīlijas laikā arhibīskaps saprotoši runāja par tiem, kas savā dzīvē kļūdījušies, kas izcieš sodu cietumā. Viņš uzsvēra, ka kļūdīties var jebkurš, un tai pat laikā katrs vēlas būt laimīgs un katram ir dota iespēja mainīties un laboties. Aizlūgumos Z. Stankevičs vērsās pie katras cietumnieces un cietuma darbinieka, lūdzoties par mieru un saticību pasaulē un ģimenēs.

Pēc Svētās Mises notiesātās dāvanās saņēma saldumus, bet dievkalpojuma organizētāji zeķu pārus. Turpinājumā viesi tika aicināti uz nelielu agapi un sarunām ar cietuma atbildīgajiem darbiniekiem.

Cietuma brīvprātīgā kalpotāja Daina Strelēvica

Scroll To Top